واکنش سفیر آمریکا در آلمان به اجلاس اقتصادی ایران-اروپا در بروکسل

سیاست شرق«ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان روز شنبه  نسبت به اجلاس اقتصادی ایران-اروپا در بروکسل واکنش نشان داد و سرمایه‌گذاران اروپایی را در خصوص هرگونه تبادل تجاری با ایران را، به تحریم تهدید نمود.

اظهارات گرنل پس از آن مطرح شد که «لارس نوردرام» سفیر نروژ در ایران در توییتر از سفرش به بروکسل برای شرکت در «اجلاس اروپا-ایران» خبر داد و برگزارکنندگان این اجلاس تشکر کرد. وی گفت در این نشست «اندیشکده‌ها، شرکت‌ها و دفاتر تجاری برای بحث در مورد نحوه حفاظت از برجام و گسترش روابط تجاری» گردهم آمده‌اند.

سفیر آمریکا در آلمان با اشاره به این توییت، در توییتر وزارت خزانه‌داری آمریکا را خطاب قرار داده و نوشته است: «به نظرم می‌رسد که تمام این افراد و گروه‌ها باید به فهرست تحریم ایالات متحده افزوده شوند.»

وی همچنین افزود: «ما باید اطمینان یابیم که آن‌ها در بازار ایالات متحده فعالیت نمی‌کنند. تصمیم با خودشان است، یا ایالات متحده یا ایران، نه هر دو.»

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته با بی‌توجهی به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و درخواست‌های متحدان اروپایی خود، به دلیل مقابله با آنچه اقدامات ایران در منطقه می خواند ، به صورت یکجانبه از برجام  خارج و علاوه بر احیای تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌های دیگری نیز علیه ایران وضع کرد. واشنگتن همزمان شرکت‌های بین‌المللی را برای خروج از ایران و عدم تجارت با ایران تحت فشار قرار داده است.

انتهای پیام


دیدگاه برای “واکنش سفیر آمریکا در آلمان به اجلاس اقتصادی ایران-اروپا در بروکسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *