پاسخ هند به تهدیدهای آمریکا به دلیل خرید اس ۴۰۰ روسیه

به گزارش اسپوتنیک به نقل از New Indian Express؛ ژنرال بیپین راوات فرمانده نیروی زمینی

ارتشهند گفت: از آنجایی که هند یک کشور مستقل است، از اینرو تصمیم به خرید این تسلیحات از روسیه گرفته است. 
فرمانده نیروی زمینی هند تأکید گرد: از اینکه ممکن است با تحریم های آمریکایی مواجه شویم آگاهی داریم  اما در عین حال روسیه نباید از تحکیم روابط میان دهلی نو و واشنگتن ابراز نگرانی کند.
وی افزود: اگر هند برای دستیابی به تکنولوژی های مدرن با آمریکا روابط برقرار کند، باز هم سیاست مستقل خود را دنبال خواهد کرد. 
راوات گفت: در حالی که ما با شما در مورد تحریم ها بحث می کنیم و شما در مورد آنها ها می پرسید، ولادیمیر پوتین و نارندرا مودی با در نظر داشتن این موضوع که ممکن است هند در آینده با چالشهایی از سوی واشنگتن مواجه شود، قرارداد فروش سامانه S-400 را امضا نمودند.
قرارداد فروش سامانه “اس ۴۰۰” به ارزش ۵٫۴ میلیارد دلار، در پی سفر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به هند در دیدار با نارندا مودی نخست‌وزیر این کشور به امضاء رسید.
براساس این قرارداد که همراه با تهدیدهای شدید آمریکا به اعمال تحریم‌های اقتصادی منعقد شد، اولین محموله، شامل پنج فروند از سامانه S-400 در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ به هند تحویل داده خواهد شد.
سامانه موشکی S-400 یکی از پیشرفته‌ترین سامانه هایی دفاع هوایی است که اخیرا طرفداران بسیاری پیدا کرده است.در ماه جولای سال جاری درپی مذاکرات فشرده بین مقامات وزارت دفاع هند با همتایلن روسی خود، مسکو با فروش این سامانه به دهلی‌نو موافقت کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *