سیل در آلمان و سایر مناطق اروپای غربی حداقل ۴۵ کشته برجای گذاشت

بارندگی شدید باعث طغیان رودخانه ها ، بروز اشکال در سیستم فاضلاب و آسیب به ساختمانها در آلمان و بلژیک شد. خانه ها و خیابان های هلند، سوئیس و لوکزامبورگ را نیز سیلاب فرا گرفته است.

سیاست شرق _ بارندگی های شدید، طغیان رودخانه ها و بروز سیلاب در آلمان و بلژیک در روز پنجشنبه ۲۴ تیرماه، حداقل ۴۵ کشته برجای گذاشته و ده ها نفر دیگر نیز مفقود شدند و هنوز بسیاری از افراد در پشت بام ها گرفتار هستند زیرا طوفان های شدیدی مناطق غربی اروپا را در بر گرفت.

به نقل از نیویورک تایمز، باراش باران شدید ، موجب بالا آمدن سطح رودخانه های بزرگ و آسیب رساندن به شهرها و روستاها در آلمان و بیشترین آسیب را وارد نمود. در بلژیک ، جایی که حداقل شش نفر کشته شدند ، مقامات به ساکنان مرکز شهر لیژ دستور دادند تا هنگام سرریز شدن رودخانه میوز ، که از مرکز آن عبور می کند ، از اطراف رودخانه دور شود.

تمرکز فوری در روز پنجشنبه، بر تلاش های نیروهای امداد و نجات بود . صدها نفر از آتش نشانان ، عوامل اضطراری و سربازان برای نجات مردم از طبقات فوقانی و پشت بام خانه های خود و همچنین پر کردن کیسه های شن برای جلوگیری از بالا آمدن آب و جستجوی مفقودان در تلاش هستند.

آرمین لاشکت ، فرماندار نوردراین-وستفالن ، یکی از ایالت آلمان که دچار خسارت زیادی شده است ، به خبرنگاران گفت: ما تعداد دقیق کشته ها نداریم ، اما می توانیم بگوییم که افراد زیادی قربانی این سیل شده اند.

سیل در نوردراین-وستفالن و راینلاند-فالتز از شدیدترین موارد در دهه های گذشته بوده است ، پس از چندین روز باران مداوم و بیش از اندازه، قابل هدایت در سیستم های سطحی و فاضلاب نبود.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *