اعلام حالت فوق‌العاده در میانمار تا ۲۰۲۳


حزب اتحادیه ملی برای دموکراسی طی مدتی، بطور مشترک با نظامیان قدرت را در میانمار در اختیار داشت ولی در آخرین انتخابات، با عدم قبول نتیجه آن از سوی نظامیان، انتخابات باطل و حکومت نظامی اعلام شد.

سیاست شرق _ شش ماه پس از به دست گرفتن قدرت ، رهبر کودتای نظامی میانمار، روز یکشنبه وضعیت فوق العاده را برای دو سال دیگر تمدید کرد.ژنرال ارشد می گوید حکومت نظامی تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت ،معترضان نیز گفتند که مقاومت خواهند کرد.

به نقل از نیویورک تایمز، شش ماه به روز پس از کودتای ارتش میانمار و اعمال رعب و وحشت در کشور ، ژنرال ارشد مین آنگ هلینگ ، رهبر حکومت نظامی ، روز یکشنبه گفت که وضعیت فوق العاده ملی برای دو سال دیگر تمدید می شود.

این اقدام که در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام شد ، عملاً بازگشت میانمار به دموکراسی را تا سال ۲۰۲۳ منتفی دانست .

ژنرال ارشد مین آنگ هلینگ ، رهبر کودتای نظامی در ماه مارس( رویترز)

روز یکشنبه ، شورای اداری دولتی، تشکیل دولت موقت جدید را با ژنرال مین آنگ هلینگ به عنوان نخست وزیر اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

کودتا در میانمار؛ نظامیان قدرت را در دست گرفتند

اعتراضات در میانمار، یک روز پس کشتار کودتاگران

بر اساس گزارش گروههای حقوق بشر، از زمان کودتای ۱ فوریه ، دست کم ۹۴۰ نفر به دست نیروهای امنیتی میانمار کشته شده اند. بیش از ۵۴۰۰ نفر، از جمله همه رهبران منتخب میانمار نیز بازداشت شدند.

داو آنگ سان سوچی ، رهبر ۷۶ ساله غیرنظامی کشور ، متهم به جنایات مختلف از جمله فتنه است که می تواند او را تا پایان عمر در زندان نگه دارد. حزب اتحادیه ملی برای دموکراسی طی مدتی، بطور مشترک با نظامیان قدرت را در میانمار در اختیار داشت ولی در آخرین انتخابات، با عدم قبول نتیجه آن از سوی نظامیان، انتخابات باطل و حکومت نظامی اعلام شد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *