طوفان سهمگین آیدا در آمریکا؛ ۶۱ کشته و قطع برق برخی مناطق

یک زن به خسارات ناشی از طوفان ایدا در محله خود نگاه می کند/۳۰ اوت ۲۰۲۱ در کنر ، لوئیزیانا(فوربس)

طوفان آیدا از اواخر چهارشنبه شب گذشته به وقت محلی باعث جاری شدن سیل ناگهانی و اختلال در عبور و مرور در بخش‌هایی از آمریکا از جمله نیویورک و نیوجرسی شده است.  

سیاست شرق _ طوفان آیدا ، بدترین طوفان از زمان کاترینا،با گذشت ۱۰ روز از آن، همچنان علاوه بر اینکه تولید نفت دریایی را مختل نموده، برق یک میلیون خانه در لوئیزیانا و می سی سی پی را از آخر هفته گذشته قطع کرده است. هزاران نفر در صف بنزین قرار گرفته اند و انتظار می رود که کمبود بنزین همچنان وجود داشته باشد.

به نقل از تارنمای « پاور اوتیج»، منطقه شمال شرقی آمریکا در هفته گذشته شاهد سیل و بارندگی شدید ناشی از طوفان آیدا بود، تا کنون تنها در منطقه شمالی جان ۴۵ نفر را گرفته و در هشت ایالت آمریکا در مجموع شمار کشته شدگان به ۶۱ تن رسیده است.

تا روز سه شنبه و با گذشت ۱۰ روز از طوفان سهمگین آیدا، همچنان بیش از ۴۱۶ هزار نفر در ایالت لوئیزیانا با مشکل قطعی برق مواجه بودند.

آیدا خسارت‌های جدی مانند قطع برق، توقف پرواز هواپیماها، قطع آب لوله‌کشی و کمبود بنزین و آب آشامیدنی، در ایالت لوئیزیانا به همراه داشته است.
همچنین این طوفان جان ۱۵ نفر را در ایالت لوئیزیانا گرفته است.  
طوفان آیدا از اواخر چهارشنبه شب گذشته به وقت محلی باعث جاری شدن سیل ناگهانی و اختلال در عبور و مرور در بخش‌هایی از آمریکا از جمله نیویورک و نیوجرسی شده است.  

باران‌های سیل آسا ناشی از طوفان آیدا، مترو نیویورک را غرق در آب کرد و موجب اختلال در حمل و نقل شهری و تعطیلی بسیاری از ایستگاه‌های مترو و سرگردانی شهروندان بسیاری شد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *