آیین معارفه صادق خلیلیان استاندار خوزستان با حضور وزیر کشور

وحیدی وزیر کشور در سخنانی به ویژگی های علمی ، اجرایی خلیلیان استاندار جدید خوزستان پرداخت و از اینکه وی برادر دو شهید و فرزند خوزستان است به نیکی یاد کرد و از همه نمایندگان ، مسوولان و رسانه ها و اندیشمندان خواست برای موفقیت استاندار جدید کمک و همراهی کنند.

سیاست شرق _ آیین تکریم و معارفه استاندار خوزستان روز پنجشنبه ۱۸ شهریور، باحضور احمد وحیدی وزیر کشور در سالن آیت الله خامنه‌ای مجتمع فرهنگی فجر اهواز برگزار شد.

آیین معارفه استاندار خوزستان ساعت ۹.۳۰ با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران شروع شد.

مراسم با رعایت شیوه های نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نظم برگزار شد.

رضا نجاتی معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان به عنوان نخستین سخنران این مراسم به ذکر بخش هایی از وضعیت کاری و اقدام های استاندار پیشین در مدت هفت ماه خدمت در استان پرداخت.

مبارزه با کرونا ، ادغام آبفا روستایی با شهری ، پرداخت مطالبات کشاورزان و دامداران خسارت دیده ناشی از خشکسالی و تنش آبی ، استفاده از نیروهای درون وزارت کشور، قانون مداری ، شایسته سالاری ،برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری به عنوان مهمترین اقدام های استاندار و ویژگی های کاری قاسم سلیمانی دشتکی نام برد.

وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان مجری این آیین بود که با سرودن اشعار و متون ادبی نیز همراه بود.

سردار احمد خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب دومین سخنران این جلسه بود که سخنان وی حول و حوش ضرورت ایجاد اشتغال بود  که به گفته وی با امنیت استان گره خورده است. 

وی از اقدام های استاندار پیشین خوزستان در مدت  هفت ماه به خوبی یاد کرد و به موضوع حاشیه نشینی در استان بخصوص اهواز به صورت گذرا اشاره کرد.

حجت الاسلام سیدمحمد نبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با ادای احترام به شهدا بخصوص شهید حاج قاسم سلیمانی ، گفت: شرایط خدمت به مردم در دولت سیزدهم فراهم است.

اشتغال ، جلب رضایت مردم بخصوص محرومان ، تاکید بر واحدهای صنعتی نیمه تمام در استان ، ضرورت دیدار چهره به چهره مسوولان با مردم ، دفع بلای کرونا ، آب ، توجه به بخش کشاورزی و ساخت مسکن برای جوانان از محورهای اصلی سخنان امام جمعه اهواز بود.

اغلب نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این آیین حضور داشتند ولی از کل پنج نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تنها آیت الله محسن حیدری حضور داشت.

وحیدی وزیر کشور در سخنانی به ویژگی های علمی ، اجرایی خلیلیان استاندار جدید خوزستان پرداخت و از اینکه وی برادر دو شهید و فرزند خوزستان است به نیکی یاد کرد و از همه نمایندگان ، مسوولان و رسانه ها و اندیشمندان خواست برای موفقیت استاندار جدید کمک و همراهی کنند.

سخنران پایانی این آیین استاندار جدید خوزستان بود که در سخنان خود به محورها و اولویت های کاری خود مطالبی بیان کرد.شاه بیت سخنان خلیلیان برخورد با صنایع بزرگ استان بود که به گفته وی نقدینگی و درآمد خودرا به تهران منتقل می کنند و مردم استان خیر چندانی ازوجود این صنایع آلوده زا نمی برند.

پایان بخش این مراسم دعوت از تعدادی از مسوولان اجرایی و انتظامی استان بود که برای اهدا لوح سپاس و اهدا حکم استاندار جدید استان به روی سن آمده بودند.

خبرنگاران و عکاسان پس از پایان این جلسه به دور وزیرکشور حلقه زدند و سوال های متفاوت و گاه غیرمرتبط از وی پرسیدند که وحیدی پاسخ سوال ها را بر خلاف سخنرانی خود کوتاه ‌داد.

برخی خبرنگاران تلاش داشتند طبق روال معمول سوال و خبر اختصاصی از وزیر کشور داشته باشند ولی به دلیل شلوغی جمعیت امکان پذیر نشد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *