ولادیمیرپوتین و عمران خان در مورد وضعیت افغانستان گفتگو کردند

ولادیمیر پوتین و عمران خان علاوه بر وضعیت افغانستان، ​ چشم انداز توسعه روابط دوجانبه در زمینه های مختلف را مورد بحث قرار دادند.

سیاست شرق _ ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و عمران خان نخست‌وزیر پاکستان، در گفتگویی تلفنی، وضعیت افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

به نقل از تاس، در بیانیه ای که کاخ کرملین در این رابطه منتشر نمود، آمده است: “طرفین در مورد وضعیت افغانستان تبادل نظر کردند و علاقه خود را برای هماهنگی رویکردهای کشورهای خود در جهت تثبیت آن ابراز کردند.”

ولادیمیر پوتین و عمران خان علاوه بر وضعیت افغانستان، ​ چشم انداز توسعه روابط دوجانبه در زمینه های مختلف را مورد بحث قرار دادند.

پس از آنکه دولت بایدن پایان عملیات نظامی آمریکا در افغانستان و خروج نیروهای باقیمانده در افغانستان را اعلام کرد ، حملات طالبان علیه نیروهای دولتی افغانستان گسترش پیدا نمود. در ۱۵ اوت ،طالبان بدون هیچ گونه مقاومتی وارد کابل شدند و در عرض چند ساعت کنترل کامل پایتخت افغانستان را به دست گرفتند. اشرف غنی ، رئیس جمهور افغانستان گفت که برای جلوگیری از هرگونه خونریزی کناره گیری کرده و متعاقباً از کشور خارج شد. در ۶ سپتامبر ، طالبان اعلام کرد که کنترل کل کشور را در دست گرفته اند و روز بعد دولت موقت جدیدی را اعلام کردند. دولت موقت فقط شامل اعضای طالبان و سایر گروهها، مشارکتی در آن ندارند.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *