... امروز: شنبه - ۰۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
اجتماعی ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - 2:05 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

فوجیکو فوجیو آ، آفریننده مانگای کودکان در ژاپن درگذشت

موتو آبیکو به تنهایی چندین مجموعه مانگا از جمله نینجای هاتوری-کن و چند کار دیگر را برای مخاطبان بزرگسال ایجاد کرد.

سیاست شرق _ موتو آبیکو، با امضای هنری «فوجیکو فوجیو آ»، نویسنده ژاپنی که به خاطر خلق مجموعه نینجای «هاتوری-کن» و «کیو-تارو»، دو قهرمان محبوب مانگای کودکان شهرت یافته بود، در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

به گزارش تلویزیون تی‌بی‌اس و خبرگزاری کیودو، جسد این هنرمند که نام اصلی‌اش «موتو آبیکو» بود، روز پنجشنبه ۷ آوریل (۱۸ فروردین) در خانه‌اش پیدا شد و پلیس مرگ او را تأیید کرد.

او که پسر بزرگ روحانی یک معبد بودایی در بخش تویاما در مرکز ژاپن بود، در سال ۱۹۳۴ به دنیا آمد و در ده سالگی پدرش را از دست داد. موتو آبیکو در سال ۲۰۲۰ به روزنامه آساهی گفت: «مرگ پدرم اتفاقی بود که زندگی‌ام تغییر داد. اگر او نمی‌مرد، فکر می‌کنم راهب می‌شدم.»

یکی از اولین کارهای دوتایی فوجیکو فوجیو، کارتون کیو-تارو بود که در آن یک روح کوچک با خانواده‌ای از انسان‌ها زندگی می‌کند. این سریال در ژاپن و خارج از کشور با موفقیت روبرو شد. آنها همچنین مانگای «دورایمون» با شخصیت گربه را به وجود آوردند که آن هم به شهرت جهانی رسید.

موتو آبیکو همچنین به تنهایی چندین مجموعه مانگا از جمله نینجای هاتوری-کن و چند کار دیگر را برای مخاطبان بزرگسال ایجاد کرد.

زوج هنری موتو آبیکو و هیروشی فوجیموتو در نهایت در سال ۱۹۸۷ از هم جدا شدند، اما تصمیم گرفتند که هر دو برای آثار خود یک امضا داشته باشند. به این ترتیب نام موتو آبیکو به «فوجیکو فوجیو آ» و هیروشی فوجیموتو به «فوجیکو فوجیو بی» تبدیل شد.

فوجیکو فوجیو بی در سال ۱۹۹۶ درگذشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »