... امروز: یکشنبه - ۰۳ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ - 0:48 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0
در ادامه همکاری های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛

دوربین های نظارتی آژانس در نطنز نصب شدند

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نصب دوربین‌های نظارتی این نهاد در نطنز خبر داد.

سیاست شرق _ منابع رسانه‌ای به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر دادند که این نهاد در تاسیسات اتمی ایران در نطنز دوربین‌های نظارتی نصب کرد.

به نقل از رویترز، در پی اظهارنظر اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اقدام جمهوری اسلامی ایران در انتقال تجهیزات لازم برای ساخت قطعات سانتریفیوژ از تأسیسات کرج به نطنز، این نهاد بین‌المللی از نصب دوربین‌های نظارتی خود در نطنز خبر داد.

هفدهم فروردین ماه بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران تمامی تجهیزات لازم برای ساخت قطعات سانتریفیوژ را از تاسیسات کرج به نطنز منتقل کرد. طبق ادعای آژانس، ایران این اقدام را شش هفته بعد از ساخت سایت دیگری در اصفهان برای ساخت همان قطعات انجام داده است.

خبرگزاری رویترز در گزارش اختصاصی روز پنجشنبه خود از رویت گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد و نوشت، ایران در حال راه اندازی یک کارگاه جدید در نطنز است که قطعات سانتریفیوژهای غنی‌سازی اورانیوم را با ماشین‌هایی که اخیراً از تاسیسات کرج به آنجا منتقل شده است، خواهد ساخت.

طبق گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نصب دوربین‌های نظارتی در این کارگاه را به اتمام رسانده و مهر و موم‌های نصب شده روی ماشین‌ها را برداشته است.

رویترز همچنین ادامه داد که ایران در تاریخ ۱۳ آوریل ( چهارشنبه ۲۴ فرورین ماه) به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داد که ماشین‌های منتقل شده در کارگاه نطنز «از همین امروز شروع به کار خواهند کرد».

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »