... امروز: پنجشنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 8:13 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

تاکید اردوغان بر گسترش همکاری با عربستان سعودی

اردوغان: تلاش می‌کنیم تا روابط سیاسی، نظامی و اقتصادی بین خود را افزایش داده و عصر جدیدی را در روابط فی مابین آغاز کنیم.

سیاست شرق _ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که پس از ۵سال و برای دیداری دو روزه در عربستان بسر میبرد، در پیامی توئیتری نوشت که افزایش همکاری با ریاض در زمینه‌هایی مانند بهداشت، انرژی، ایمنی غذایی، فناوری‌های کشاورزی، صنایع دفاعی و مالی به نفع دو کشور است.

به نقل از آناتولی ترکیه، اردوغان همچنین تصریح کرد: به دعوت خادم الحرمین به عربستان سعودی سفر کردیم. تلاش می‌کنیم تا روابط سیاسی، نظامی و اقتصادی بین خود را افزایش داده و عصر جدیدی را در روابط فی مابین آغاز کنیم.

وی با اشاره به همکاری عربستان و ترکیه گفت: پتانسیل جدی در فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک داریم. ما در هر فرصتی اعلام می‌کنیم که به ثبات و امنیت برادرانمان در منطقه خلیج [فارس] به اندازه ثبات و امنیت خودمان اهمیت می‌دهیم.

اردوغان تاکید کرد که مخالف همه اشکال تروریسم هستیم و به همکاری با کشورهای منطقه در برابر تروریسم اهمیت می‌دهیم. معتقدم که روابط خود را در هر زمینه‌ای فراتر از گذشته پیش خواهیم برد.

سفر رئیس جمهور ترکیه به عربستان، پس از ۵سال و با کاهش تنش بین دو کشور، ناشی از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف دولت عربستان در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه صورت گرفت.

در این سفر، رییس جمهور ترکیه با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان نیز دیدار کرد.

امتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »