... امروز: شنبه - ۰۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 10:06 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

رییس امارات عربی متحده درگذشت

دولت امارات متحده عربی روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای در رسانه دولتی آن کشور از درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان در ۷۳ سالگی خبر داد.

سیاست شرق _ شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی و حاکم ابوظبی درگذشت.

دولت امارات متحده عربی روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای در رسانه دولتی آن کشور از درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان در ۷۳ سالگی خبر داد.

مطابق قانون اساسی امارات متحده عربی، تا زمانی که شورای فدرال متشکل از حاکمان هفت امارت آن کشور ظرف ۳۰ روز آینده برای انتخاب رئیس جدید تشکیل جلسه دهد، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات که در عین حال امیر دبی است، به عنوان رئیس این کشور انجام وظیفه خواهد کرد.

شیخ خلیفه از زمان سکته مغزی در سال ۲۰۱۴ به ندرت در انظار عمومی دیده شده بود و شیخ محمد بن زاید، برادر ناتنی او و ولیعهد ابوظبی، به عنوان حاکم واقعی امارات متحده عربی فعالیت داشته است.

شیخ محمد بن زاید با انتشار پیامی در توییتر از شیخ خلیفه به عنوان «فرزند صالح» و «رهبر مرحله توانمندسازی» امارات متحده عربی یاد کرد.

امارات از روز جمعه ۴۰ روز عزای عمومی اعلام می‌کند. در این مدت پرچم‌ها به حالت نیمه افراشته درمی‌آید و تمام نهادهای بخش دولتی و خصوصی به مدت سه روز تعطیل خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »