... امروز: دوشنبه - ۰۷ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - 9:01 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

حضور پهبادهای ساخت ترکیه در نمایشگاه آذربایجان

پهپاد تهاجمی «بیرقدار آکینجی» که با قابلیت‌های بومی ترکیه ساخته شده، نزدیک به ۲۰۰۰ کیلومتر را طی کرده و با موفقیت در باکو پایتخت آذربایجان فرود آمده است.

سیاست شرق _ پهپاد بیرقدار ترکیه پس از طی مسافت ۲۰۰۰کیلومتر، در فرودگاه باکو فرود آمد؛ این اولین پرواز در نوع خود در تاریخ سازمان هوانوردی این کشور است.

به نقل از آناتولی، پهپاد تهاجمی «بیرقدار آکینجی» که با قابلیت‌های بومی ترکیه ساخته شده، نزدیک به ۲۰۰۰ کیلومتر را طی کرده و با موفقیت در باکو پایتخت آذربایجان فرود آمده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط شرکت توسعه‌دهنده صنایع هوایی «بایکار»، دو فروند پهپاد تهاجمی بیرقدار آکینجی برای شرکت درجشنواره فناوری هوانوردی و فضایی «تکنوفست» که قرار است از ۲۶ تا ۲۹ می برگزار شود، وارد آذربایجان شدند.

بنا به همین گزارش، بهپاد اول صبح روز شنبه از منطقه «چوروم» ترکیه برخاست و با عبور از حریم هوایی گرجستان ظرف مدت ۵ ساعت به باکو رسید. سپس پهپاد دوم ظهر به پرواز درآمد و همان مسیر را حدود ۲۰۰۰کیلومتر طی کرد.دو پهپاد تهاجمی بیرقدار آکینجی با موفقیت پرواز خود را به پایان رسانده و در فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف باکو فرود آمدند.

این به مثابه یک دستاورد جدید برای صنعت دفاعی ترکیه بود.این اولین پرواز در نوع و در تاریخ بخش هوانوردی ترکیه است که چند هفته بعد از رکوردی که این پهپاد ترکیه از نظر ارتفاع [با پرواز در ارتفاع ۴۰هزار و ۱۰۰پایی] به ثبت رساند، انجام شده است.

آذربابجان از جمله کشورهایی است که از پهبادهای تهاجمی ترکیه خریداری و در جنگ قره باغ از آنها استفاده نمود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »