... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - 8:47 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

بازنشستگان بخوانند/ خبر سرپرست وزارت کار درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

زاهدی وفا: مقرر شد سازمان تامین اجتماعی در حدود اختیارات خود نسبت به پرداخت های جبرانی به عنوان متناسب‌سازی حقوق اقدام کند.

سیاست شرق _ سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی آماده پرداخت‌های جبرانی به عنوان متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است، افزود: میزان افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب هیات دولت رسیده و این مصوبه تصمیم شخصی نبوده است.

به نقل از خبرآنلاین، محمدهادی زاهدی وفا (سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفت: رئیس جمهور، معاون اول و نیز دیگر اعضای دولت همواره مدافع حقوق و منافع اقشار مختلف جامعه هدف این وزارتخانه بوده‌اند و بعضی اظهارنظرها و نقل قول‌های منتسب به ایشان که بعضا در فضای مجازی منتشر می‌شود، صحت ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات دولت نمی‌تواند بخشی باشد و باید حتما همه جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و جزئیات حقوقی و کارشناسی را لحاظ کرد، گفت: در جلسه‌ای که اواخر خرداد ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور، برخی اعضای دولت و نمایندگان بازنشستگان برگزار شد، مقرر شد سازمان تامین اجتماعی در حدود اختیارات خود نسبت به پرداخت های جبرانی به عنوان متناسب‌سازی حقوق اقدام کند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این مدت تامین بودجه و اقدامات فنی و نرم افزاری درخصوص جبران این مبالغ صورت گرفته، تاکید کرد: اعضای جلسه و ذینفعان این موضوع را پذیرفته و درباره آن توافق کرده اند.

به گزارش سیاست شرق ،افزایش حقوق بازنشستگان تابعِ تصمیمات شورایعالی کار است و طبق مصوبه این شورا، حقوق حداقل‌بگیران باید ۵۷.۴ درصد و سایر سطوح باید ۳۸درصد به علاوه‌ی ۵۱۶هزار تومانِ افزوده شود.این در حالی است که دولت در اقدامی بی سابقه، با نقض مصوبه شورای عالی کار، با افزایش حقوق سایر سطوح به میزان ۳۸درصد به علاوه‌ی ۵۱۶هزار تومانِ مهالفت نموده و فقط ۱۰ درصد به حقوق سایر سطوح اضافه نموده است که با تورم نزدیک به ۴۰ درصد کشور و افزایش قیمت کالاها و هزینه های زندگی بازنشستگان، تناسبی ندارد.

مخالفت دولت تاکنون با اعتراضات مختلف بازنشستگان در برخی شهرها مواجه و همچنان نیز با تجمعات آنها ادامه دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »