... امروز: چهارشنبه - ۱۲ بهمن - ۱۴۰۱
سیاسی ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - 11:49 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
کپی شد!
0

کنعانی: پاسخی از سوی آمریکا دریافت نشده است/ در مسیر مذاکره هستیم

کنعانی: هنوز از سوی طرف مقابل مشخصا آمریکایی ها پاسخی به پیشنهاد طرف اروپایی دریافت نشده است.

سیاست شرق _ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت گفت: اتخاذ سیاست خارجی متوازن، تعامل هوشمند و دیپلماسی پویا در دستور کار دولت قرار گرفته است و به نظر می آید این سیاست آثار و نتایج خود را در عرصه عمل تا حدود زیادی نشان داده است.

به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص نتیجه مذاکرات وین تاکید کرد : ما همچنان در مسیر مذاکره هستیم.

وی با اشاره به پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا گفت : هنوز از سوی طرف مقابل مشخصا آمریکایی ها پاسخی به پیشنهاد طرف اروپایی دریافت نشده است و زمانی می‌توانیم از نتیجه بخش بودن مذاکرات صحبت کنیم که طرف اروپایی اعلام کند پاسخ طرف آمریکایی را دریافت کرده است.

کنعانی گفت : اگر ایران نیازمند توافق است حتما طرف اروپایی و آمریکایی بیش از ایران نیازمند توافق است.

وی افزود: موضوعات باقی مانده هرچند ممکن است به نسبت اندک باشند ولی موضوعات مهمی هستند و باید در مورد آنها تصمیم‌گیری و توافق شود.

کنعانی گفت: تا این جا در مورد مذاکرات پیشرفت‌های نسبتا خوبی داشته‌ایم، اما مذاکرات یک مجموعه است و باید روی هم موضوعات مرتبط با مذاکرات توافق شود و تا زمانی که روی همه موضوعات توافق نشود، نمی‌توانیم بگوییم به توافق رسیده‌ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در مورد تحولات این روزهای روابط سوریه و ترکیه گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد آغاز روابط دو کشور باشیم . بازسازی روابط دو کشور سوریه و ترکیه و حل و فصل اختلافات و گام برداشتن دو کشور به سمت گفت‌وگوهای دوجانبه به نفع دو کشور ترکیه و سوریه و منطقه است.

وی در پاسخ به سوال دیگری گفت: موضوع انتقام از قاتلان سردار سلیمانی فراموش‌ شدنی نیست ، قابل مصالحه و سازش نیست و ایران از تمام امکانات خود استفاده می کند که قاتلین این سردار بزرگ را به محکمه عدالت بسپارد.

کنعانی تاکید کرد : این موضوع ارتباطی با موضوع رفع تحریم ها نخواهد داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »