... امروز: یکشنبه - ۰۲ مهر - ۱۴۰۲
سیاسی ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - 0:52 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

محکومیت فرد حمله کننده به سفیر ایران در دانمارک

دادستان معتقد است که این حمله عمدتاً باید به عنوان یک حمله فیزیکی با ماهیت بسیار تهاجمی، وحشیانه یا خطرناک علیه یک دیپلمات تلقی شود.

خانم افسانه نادی پور، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ

سیاست شرق _ دادگاه کپنهاگ، یک فرد ایرانی تبار ۳۳ ساله را، که در مهرماه سال گذشته پس از ورود غیر قانونی به محوطه سفارت ایران، با استفاده از سلاح سرد به سفیر ایران حمله و پس از عدم موفقیت، اقدام به تخریب اموال سفارت کرده بود، به گذراندن یک دوره نامحدود در یک مرکز نگهداری مجرمین روانی و اخراج از کشور دانمارک محکوم کرد.

بنا به اظهارات آندرس لارسن، دادستان ویژه پرونده، این مرد به درمان در بخش روانپزشکی محکوم شده است و حداکثر زمان مشخصی برای درمان وی نیز تعیین نشده است.

دادستان معتقد است که این حمله عمدتاً باید به عنوان یک حمله فیزیکی با ماهیت بسیار تهاجمی، وحشیانه یا خطرناک علیه یک دیپلمات تلقی شود.


پلیس دانمارک پس از حادثه ۷ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۵ مهر ۱۴٠۱) اعلام کرد که این مرد در حالی که چاقویی در دست داشت به سمت سفیر «افسانه نادی پور» “به قصد چاقو زدن به او” دوید.

دادگاه با درخواست دادستان پرونده مبنی بر این‌که این یک تلاش برای حمله به سفیر بوده است موافقت کرد و این مرد را بر اساس کیفرخواست مجرم شناخت.

شایان ذکر است فرد محکوم شده در صبح روز جمعه ۱۵ مهر ماه سال ۱۴۰۱ با بالا رفتن از دیوار سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک، با چاقو به سفیر حمله‌ور شد که بعد از ناکامی در این حمله، به آسیب رساندن به اموال سفارت و کارکنان پرداخت و پس از حضور پلیس در محل  خود را به آنها تسلیم کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »