... امروز: دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
سیاسی ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - 4:38 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
کپی شد!
0

رهبر انقلاب: رژیم صهیونیستی، یک شکست غیرقابل ترمیم خورده است

رهبر انقلاب: رژیم غاصب صهیونیستی، هم از لحاظ نظامی و هم از لحاظ اطلاعاتی، یک شکست غیر قابل ترمیم خورده است.

سیاست شرق _ حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری درخصوص عملیات طوفان الاقصی تأکید کردند: در این قضیه ۱۵ مهر به این طرف، رژیم غاصب صهیونیستی هم از لحاظ نظامی و هم از لحاظ اطلاعاتی یک شکست غیر قابل ترمیم خورده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساعتی پیش در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح، در دانشگاه افسری امام علی علیه السلام حضور یافتند.

مهمترین محورهای سخنان رهبر انقلاب به شرح ذیل است:

 • در این قضیه ۱۵ مهر به این طرف، رژیم غاصب صهیونیستی هم از لحاظ نظامی و هم از لحاظ اطلاعاتی یک شکست غیر قابل ترمیم خورده است.
 • شکست را همه گفته‌اند، من تأکیدم به غیر قابل ترمیم بودن است، این زلزله ویرانگر توانسته است بعضی از سازه‌های اصلی حاکمیت رژیم غاصب را ویران کند که تجدید بنای آن ویرانه‌ها به این آسانی ممکن نیست.
 • حامیان رژیم و بعضی از افراد خود رژیم غاصب یا‌وه‌گویی‌هایی در این دو سه روز کردند و ادامه دارد، از جمله اینکه ایران اسلامی را پشت این حرکت معرفی می‌کنند، اشتباه می‌کنند، ما البته از فلسطین و مبارزات دفاع می‌کنیم.
 • ما پیشانی و بازوی طراحان مدبر و هوشمند و جوانان فلسطینی را می‎بوسیم، اما آنها که می‌گویند حماسه اخیر کار غیرفلسطینی‌ها است دچار محاسبه غلط شده‌اند، آنها ملت فلسطین را نشناخته‌اند و دست‌کم گرفته‌اند.
 • البته همه دنیای اسلام موظف است از فلسطینی‌ها حمایت کند و حمایت هم خواهد کرد، اما این کار، کار خود فلسطینی‌هاست و این حماسه گام بزرگی برای نجات فلسطین خواهد بود.
 • این بلا را عملکرد خود صهیونیستها بر سرشان آورد، وقتی ظلم و جنایت از حد گذشت، وقتی درنده‌خویی به نهایت رسید، باید منتظر طوفان بود، شما با ملت فلسطین چه کردید؟
 • اقدام شجاعانه و در عین حال فداکارانه فلسطینی‌ها، پاسخ به جنایت دشمن غاصب بود که سالها ادامه داشت و در ماه‌های اخیر شدت آن افزایش پیدا کرده بود و مقصر هم، دولت کنونی حاکم بر رژیم غاصب صهیونیستی است.
 • دشمن خبیث و ظالم حالا که سیلی را خورده، سیاست مظلوم‌نمایی در پیش گرفته، دیگران هم کمکش می‌کنند، رسانه‌های دنیای استکبار کمکش می‌کنند، این مظلوم‌نمایی صددرصد خلاف‌واقع و دروغ است.
 • چون مجاهدان فلسطینی توانستند خود را از محاصره‌ی غزه بیرون بیاورند، خلاص کنند و برسند به مراکز نظامی و غیرنظامی صهیونیستها، او مظلوم است؟ هرچه این رژیم غاصب هست، مظلوم نیست، ظالم هست، متجاوز هست، جاهل هست، یاوه‌گو هست، اما مظلوم نیست، ظالم است، هیچ‌کس نمی‌تواند از این هیولای دیوسیرت چهره‌ی یک مظلوم بسازد.
 • این مظلوم‌نمایی را رژیم اشغالگر بهانه قرار داده است برای اینکه بتواند باز به ظلم مضاعف خودش ادامه بدهد؛ حمله به غزه، حمله به خانه‌های مردم، حمله به غیرنظامیان، قتل‌عام و کشتار دست‌جمعی مردم غزه.
 • این مظلوم‌نمایی دستاویزی است برای اینکه باز بتواند این جنایت را چند برابر کند، با مظلوم‌نمایی میخواهد این جنایات خودش را توجیه کند، این هم یک محاسبه‌ی غلط است، بدانند سران و تصمیم‌گیران رژیم غاصب و حمایت‌کنندگانشان که همین کار بلای بزرگتری بر سر آنها خواهد آورد، بدانند واکنش این ظلم‌ها سیلی سنگین‌تری بر رخسار زشت آنهاست.
 • عزم جوانان شجاع فلسطینی، عزم از جان‌ گذشتگان فلسطینی با این جنایت ها استوارتر می‌شود، گذشت آن روزی که کسانی می‌آمدند بلکه بتوانند با زبان، با نشست و برخاست با ظالم برای خودشان در فلسطین یک موقعیتی ایجاد کنند، آن زمان دیگر گذشت.
 • امروز فلسطینی‌ها بیدارند، جوانها بیدارند، طراحان فلسطینی با مهارت کامل مشغول کارند، این محاسبه‌ی دشمن هم بنابراین غلط است که خیال می‌کند مظلوم‌نمایی بکند تا بتواند حمله‌ی جنایتکارانه‌ی خودش را ادامه بدهد.

رهبر انقلاب در ادامه افزودند:

 • نیروهای مسلح سپر پولادین امنیت ملی به‌شمار می‌روند و امنیت ملی زیرساخت همه‌ی نرم‌افزارهای مهمی است که در پیشرفت کشور نقش دارند. امنیت نباشد، هیچ چیز نیست، اگر کشوری قدرت دفاع از امنیت خودش را نداشته باشد، چاره‌ای ندارد جز اینکه خودش را در ذیل این قدرت و آن قدرت تعریف کند.
 • در فتنه‌ی داعش یک نقشه‌ی شرورانه‌ای از سوی آمریکا بود، داعش را آمریکایی‌ها درست کردند برای اینکه ثبات این منطقه را به هم بریزند، هدف نهایی هم البته ایران اسلامی بود باز هم نیروهای مسلح ما با همراهی نیروهای مسلح کشورهای هدف توانستند بر این فتنه فائق بیایند، توانستند این نقشه را باطل کنند، اینها افتخار است، اینها مدالهای زرین بر سینه‌ی ستبر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »