... امروز: سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۶ دی ۱۴۰۲ - 2:33 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

اظهارات نماینده بانه و سقز، در مورد استفاده از ظرفیت اهل تسنن در دولت

رحیمی: سرزمین ایران یادگار قرن‌ها زیست مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب گوناگون در کنار یکدیگر بوده و هر چه به پیش می‌رویم حلقه‌های اتصال و انسجام ملی و اسلامی قویتر و مستحکم‌تر می‌شود.

سیاست شرق _ نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استفاده از ظرفیت‌های اهل سنت در امور فرهنگی کشور و ۲ انتصاب در این وزارتخانه، اقدامی برای وحدت جامعه ایرانی است.

به نقل از ایرنا،«بهزاد رحیمی»، نماینده مردم سقز و بانه، در مورد اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استفاده از ظرفیت‌های اهل سنت در امور فرهنگی کشور اظهار داشت: این رویکرد قابل تحسین است؛ چنین اقدامی ناشی از درایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای وحدت مذاهب است و از این اقدام تشکر می کنم.

نماینده مردم سقز و بانه بیان داشت: این اقدام وحدت و برادری جامعه ایرانی را به نمایش می‌گذارد و برگ زرینی برای کارنامه وزارت ارشاد است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه نیروهای اهل سنت در کشور از ظرفیت های زیادی برخوردار هستند گفت: همه نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای از اعتمادی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جامعه اهل سنت داشتند تشکر و استقبال کردند.

رحیمی بیان داشت: سرزمین ایران یادگار قرن‌ها زیست مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب گوناگون در کنار یکدیگر بوده و هر چه به پیش می‌رویم حلقه‌های اتصال و انسجام ملی و اسلامی قویتر و مستحکم‌تر می‌شود.

به گزارش سیاست شرق، ماموستا عبدالسلام امامی، پنجم دی ماه، با حکم «محمدمهدی اسماعیلی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان «مشاور اهل سنت وزارتخانه» منصوب شد.

همچنین در تیرماه سال جاری «داود زرین‌پور»(گرگیج) به سِمت «رایزنی فرهنگی ایران در مصر» انتخاب شد. وی سابقه ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان را در سابقۀ خود دارد و حافظ قرآن، نخبه‌ی کشوری و نویسنده و مترجم نیز محسوب می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »