... امروز: یکشنبه - ۰۳ تیر - ۱۴۰۳
جهان ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - 0:11 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0
در تماس تلفنی کولبا با امیرعبداللهیان؛

وزیر امورخارجه اوکراین، از مواضع ایران قدردانی کرد

کولبا: از وزیر خارجه امیرعبداللهیان به دلیل رد ادعاهای مربوط به انتقال تسلیحات به روسیه با کمک شرکت‌های ایرانی و همچنین تیم پزشکی اعزامی به اوکراین سپاسگزاریم.

سیاست شرق _ «دیمیترو کولبا» وزیر خارجه اوکراین در توییتی از گفت‌وگوی تلفنی با همتای ایرانی خود خبر داد و از مواضع ایران در خصوص جنگ در اوکراین تشکر کرد.

به نقل از فارس، وی در این خصوص نوشت: «با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه (جمهوری اسلامی ایران) گفت‌وگوی تلفنی داشتم. ایران در مقابل جنگ روسیه علیه اوکراین ایستاده و از راه‌حل دیپلماتیک حمایت می‌کند. از وزیر خارجه امیرعبداللهیان به دلیل رد ادعاهای مربوط به انتقال تسلیحات به روسیه با کمک شرکت‌های ایرانی و همچنین تیم پزشکی اعزامی به اوکراین سپاسگزاریم».

به گزارش سیاست شرق ، از آغاز بحران اوکراین، این دومین گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و کولبا بوده و دو وزیر خارجه پیش‌تر در تاریخ ۲۳ اسفندماه هم گفت‌وگو کرده بودند.

دو وزیر خارجه در گفت‌وگوی قبل در مورد بحران اوکراین، لزوم حفاظت از اماکن دیپلماتیک، ارسال کمک‌های بشر دوستانه و موضوعات دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آن گفت‌وگو به تبیین موضع جمهوری اسلامی مبنی بر مخالفت با جنگ و لزوم توجه به راه حل سیاسی و گفت‌وگوی دیپلماتیک پرداخت. امیرعبداللهیان با اشاره به ریشه بحران اوکراین اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از هر تلاش سیاسی برای حل و فصل این بحران حمایت می‌کند. ما بدون اتخاذ رویکرد دوگانه مخالف جنگ در اوکراین، افغانستان ، یمن و … هستیم.

روسیه ۲۴ فوریه در پاسخ به درخواست کمک سران جمهوری‌های خودخوانده دونباس، تهاجم خود را تحت عنوان «عملیات نظامی ویژه‌» در اوکراین آغاز کرد. مسکو تاکید دارد که هیچ برنامه‌ای برای اشغال سرزمین‌های اوکراین ندارد و تنها هدف خود را آنچه غیرنظامی‌سازی و غیرنازی‌سازی این کشور عنوان کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »