... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - 2:44 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0
در رژه روز ارتش عنوان شد؛

رئیسی: رژیم صهیونیستی بداند کوچکترین تحرک آنها از نیروهای مسلح ما مخفی نیست

رییسی : رژیم صهیونیستی بداند کوچکترین تحرک آنها از نیروهای مسلح ما مخفی نیست و اگر کوچک ترین حرکتی از سوی آنها رخ دهد، مقصد نیروهای مسلح ما، مرکز رژیم صهیونیستی خواهد بود.

سیاست شرق _ مراسم رژه روز ارتش روز ٢٩ فروردین با حضور رئیس‌جمهور و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح در تهران برگزار شد.
به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم رژه روز ارتش صبح روز ٢٩ فروردین با حضور سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران و برخی از فرماندهان ارتش و همچنین سپاه پاسداران برگزار شد.

رئیسی: قدرت ایران رژیم‌ صهیونیستی را آرام نخواهد گذاشت

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران، در این مراسم ضمن تبریک این روز به دلاور مردان ارتشی، اظهار داشت: امام بزرگوار ما حکیمانه این روز را روز ارتش اعلام کردند؛ زیرا ارتش ما یک ارتش خداخواه، مردم دوست و با بصیرت و مکتبی و دارای روحیه انقلابی است.
وی افزود: بصیرت ارتش جمهوری اسلامی ایران در بهمن ۵۷ و جلوه زیبایی از میثاق با امام بزرگوار، از خود به یادگار گذاشت بهترین جلوه از بصیرت ارتش است.
رئیس جمهور با بیان اینکه همراهی با مردم و دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی در کارنامه ارتش جلوه‌گر است، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران، در دفاع مقدس در عملیات های مختلف بسیار خوش درخشید.
وی افزود:‌عملیات بیت المقدس، عملیات فتح المبین، عملیات ثامن الائمه و بسیاری از اقداماتی که در جبهه های حق علیه باطل توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمین، در دریا و در آسمان انجام شد.

وی با اشاره به شهدای ارتش بیان کرد: چهره‌های نامداری از شهدا که همواره نام آنها زینت بخش هر کوی و برزن است و ما به آنها افتخار میکنیم . زیرا این افراد حماسه آفرینی کردند همچنین از خود اخلاص، مردم داری، شهامت، شجاعت، صلابت و ایستادگی در مقابله با دشمن را به یادگار گذاشتند.

رئیس جمهور تاکید کرد: شهدای ارتش برای عصرها و نسل ها الگوهای ماندگار شدند این حرکات هیچگاه از خاطر ملت ایران محو نخواهد شد و تاریخ همواره این افراد را به عنوان افتخار آفرینان کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارتش بزرگ ما یاد می کنند.
رئیسی با بیان اینکه همکاری و برادری ارتش و سپاه مثال زدنی است، تصریح کرد: نیروهای مسلح ایران توانمندی های بسیاری دارند. محوری ترین توانمندی این نیروهای مخلص، مکتبی، با مهارت و آموزش دیده، خطرپذیر بودن است که آماده اند با هر دشمنی مواجه شوند.

وی ادامه داد: مهمترین مولفه قدرت در جمهوری اسلامی، مردم متدین دلداده به خدا هستند، نیروهای مسلح ما آموزش دیده، مخلص و انقلابی هستند.
رییس جمهور گفت: نیروهای مسلح ما بعد از جنگ تحمیلی به بازسازی خود پرداختند و امروز توانمندی نظامی ما در جهان زبان‌زد است. ارتش، خیلی خوب از فرصت تحریم ها برای توانمند شدن استفاده کرد، صنایع نظامی ما در بهترین شرایط قرار دارد و باید از این صنایع در کشور بهره ببریم.

آقای رییسی با بیان اینکه نیروهای مسلح از مردم، با مردم و در مردم و برای مردم اند، افزود: در مسئله کرونا ارتش و نیروهای مسلح در کنار مردم بودند و بسیار خوب عمل کردند و امکانات خوبی در اختیار مردم قرار دادند. همچنین در سیل و زلزله و آفات طبیعی، ارتش کنار مردم بود. ارتش، سپاه و بسیج اولین گروهی هستند که در مناطق زلزله زده حاضر بودند و تا مشکل مردم رفع نمی‌شد، میدان را ترک نمی‌کردند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه ارتش نیروی مجهز و آماده برای دفاع از کشور و مورد اعتماد مردم است، بیان داشت: ارتش امیدآفرین است. آمادگی ارتش برای دشمن این است که بداند قدرت نیروهای مسلح ما قدرت بازدارندگی است.
آقای رئیسی با هشدار به تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه، تاکید کرد: کوچکترین تحرکی از سوی دشمن از چشمان تیزبین نیروهای مسلح ما مخفی نیست. رژیم صهیونیستی بداند کوچکترین تحرک آنها از نیروهای مسلح ما مخفی نیست و اگر کوچک ترین حرکتی از سوی آنها رخ دهد، مقصد نیروهای مسلح ما، مرکز رژیم صهیونیستی خواهد بود و قدرت نیروهای مسلح ما شما را آرام نمی گذارد.

وی تصریح کرد: آمریکا اعلام کرده است که ما در تمام تحریم‌ها و فشار حداکثری علیه ایران شکست مفتضحانه نصیبمان شد.این سرنوشت همه کسانی است که علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام کنند.
رئیس جمهوری بیان کرد: پیام این اقتدار به همه محرومان عالم این است که نیروهای مسلح ما نقطه امید برای مظلومان و مستضعفان در سراسر جهان هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: بنده به عنوان خدمتگزار مردم از تمام فرماندهان و نیروهای مسلح تشکر می کنم؛ زیرا امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در دل مردم جای دارد و این ارتش تحت فرماندهی معظم کل قوا برای انجام ماموریت های محوله آمادگی دارد و این آمادگی برای کشور ما توفیق بسیار بزرگی است که باید برای این توفیق خداوند متعال را همواره شاکر باشیم.
آقای رئیسی در پایان گفت: در محضر امام بزرگوار و شهدای والامقام، این پیمان که امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با امام و شهدا و رهبری معظم انقلاب می‌بندد پیمان همیشگی و میثاقی پایدار است.

در این مراسم، یگان‌های رزمی و زرهی نیروی زمینی ارتش، بالگردهای هوانیروز، جنگنده های نیروی هوایی، تسلیحات و سامانه های پدافندی نیروی پدافند هوایی، تجهیزات دریایی محمول بر تریلر از جلوی جایگاه رژه رفتند.
همچنین بخشی از دستاوردها و تجهیزات بومیِ پهپادی، موشکی، هوایی، دریایی و زمینی در این مراسم به نمایش درآمد. این مراسم به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »