... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
اجتماعی ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 4:56 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

شهردار اهواز: بابت زباله های خشک، به شهروندان هزینه پرداخت خواهد شد/ طرحی در رودخانه کارون نداریم/ افزایش سهم پروژه های عمرانی در اهواز

امینی: در سایر کلانشهرها روال اینگونه است که ۷۰ درصد بودجه صرف هزینه های عمرانی خواهد شد و تنها ۳۰ درصد صرف هزینه جاری می شود در حالی که در اهواز این رویه برعکس است.

سیاست شرق _ رضا امینی شهردار اهواز، دوشنبه شب برابر با ۱۲ اردیبهشت ، در ويژه برنامه عيد سعيد فطر صدا و سیمای مركز خوزستان در خصوص حواشی ایجاد شده مربوط به این که شهرداری اهواز در حال کم کردن عرض رودخانه کارون است، اظهار داشت: شهرداری اهواز هیچگونه طرحی در رودخانه کارون نداشته و نخواهد داشت.

شهردار اهواز در ادامه گفت: رودخانه کارون متعلق به وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان است، اگر طرحی در آن اجرا می شود مربوط به سازمان آب و برق است، شهرداری اهواز هیچ حقی برای ورود به لایروبی کارون ندارد، در حاشیه رود کارون در پارک ریحانه در حال نرده گذاری هستیم که هیچگونه جابجایی در آن ها صورت نگرفته است.

آقای امینی در خصوص پروژه های در دست انجام کلانشهر اهواز نیز گفت: تقاطع های غیر همسطح شهید قربانی (چمران) و شهید کجباف(چهارشیر) دو پروژه اصلی و اساسی در شهر اهواز هستند که به صورت کامل تعطیل شده بودند اما در حال حاضر با سرعت بالا در حال پیشرفت هستند و پیش از این اعلام شده بود که پل ال ۳۰۰ تقاطع شهید کجباف در تیرماه افتتاح خواهد شد. اما امیدواریم که در خردادماه این پل به بهره برداری برسد.

وی افزود: پروژه شهید بندر نیز یکی از پروژه های بزرگ اهواز بود که مدت ها تعطیل شده بود اما روز های پایانی سال ۱۴۰۰ مجدد فعال شد و مردم فعالیت این پروژه را مشاهده می کنند، برای پل ال ۴۰۰ آن باید قرارداد جدید منعقد شود، تمام تلاش خود را خواهیم کرد که تا پایان سال به بهره برداری برسد، درخصوص پروژه شهید قربانی نیز به همین صورت فعالیت آن با سرعت در حال انجام است و یک مسیر اصلی آن تا خردادماه به بهره برداری می رسدو مسیر دیگر آن بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تا دیماه به بهره برداری می رسد، پروژه های زیادی برای شهر تعریف شده و به صورت هفتگی در قالب طرح هر هفته یک افتتاح، چند پروژه به بهره برداری می رسند.

شهردار اهواز توضیح داد: از روزی که بنده شهرداری اهواز را تحویل گرفتم نزدیک به ۱۰۰۰میلیارد تومان بدهی داشته به گونه ای که تمام حساب های شهرداری مسدود شده بودند اما با رایزنی های انجام شده ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس تهیه شد، شهرداری اهواز در مجموع دارای ۱۲۰ دستگاه اتوبوس است و ۶۵ دستگاه اتوبوس تا انتهای خرداد ماه به ناوگان اتوبوس رانی شهرداری اهواز اضافه خواهند شد.

وی با اشاره به نوع قرارداد با پیمانکاران ادامه داد: قراردادهای پیمانکاری دارای دوره زمانی یک ساله هستند، متاسفانه در شهرداری اهواز این قراردادها همواره با چند پیمانکار خاص منعقد می شود و هرچند برخی مدیران قبلی برای اضافه کردن پیمانکار تلاش کردند این اتفاق به دلایل خاص رخ نداد، با توجه به نزدیک بودن به زمان پایان قراردادها یک فرایند نظارتی جدید طراحی شده است که پیمانکاران فعلی و یا پیمانکاران جدید در شرایط جدید آن را عملیاتی کنند.

آقای امینی با اشاره به وضعیت پسماند در شهر اهواز توضیح داد: مقرر شده است مخازن زباله درسطح شهر اهواز جمع آوری شوند، شهروندان باید راس ساعت مقرر زباله را درب منزل گذاشته و شهرداری نیز آن را جمع آوری کند در حالی که بر اثر عدم نظارت کافی بر ماشین های حمل زباله، به همه محله ها و کوچه ها مراجعه نکرده اند.

وی با بیان اینکه شهرداری اهواز هیچگونه پیمانکاری تحت عنوان زباله گرد ندارد، اضافه کرد: یکی دیگر از راه های ساماندهی پسماند اجرای طرح تفکیک از مبدا است که در اهواز به صورت آزمایشی در سطح منطقه ۸ در حال اجراست و کم کم در سایر مناطق نیز اجرا می شود، در این طرح با تبلیغات و آموزش هایی که داده می شود و همچنین از طریق یک اپلیکیشن موبایلی شهروندان به کارکنان شهرداری اطلاع داده و تیم های بازیافت زباله نسبت به جمع اوری زباله های خشک اقدام می کنند و هزینه آن را به شهروند پرداخت می کنند، با اجرایی شدن این طرح، دیگر پسماند خانگی برای زباله گرد ارزشمند نخواهد بود و از پخش شدن زباله و آلودگی کوچه و خیابان جلوگیری می شود.

شهردار اهواز در خصوص حضور در جمع شهروندان گفت: یکی از اهداف طرح هر هفته یک افتتاح، حضور در جمع مردم و محلات بوده که خوشبختانه با اجرای این طرح این ارتباط به خوبی برقرار است و در آینده نیز به همراه معاونین به صورت موردی و نوبتی در مناطق با شهروندان دیدار و گفتگو خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه اجازه نخواهد داد ریالی از حق کارکنان شهرداری کم شود، افزود: تا جایی که در توان دارم اجازه نخواهم داد کسانی که کار نمی کنند ریالی از پول بیت المال را اضافه دریافت کنند، پیش از این تمام کارکنان سقف اضافه کار را دریافت می کردند و فرقی میان کسی که اضافه حضور داشت و کسی که اصلا حاضر نبود، وجود ندارد، این رویه اصلاح شد و یک کف اضافه کار برای همه در نظر گرفته که پرداخت می شود و کسانی که زمان بیشتری می مانند اضافه بر آن دریافت می کنند، همچنین این اطمینان را می دهدم که ریالی از حقوق هیچ یک از کارکنان کسر نخواهد شد و حداقل افزایش حقوق در سال جاری ۴۰ درصد خواهد بود. به طور کلی بیش از ۹۰ درصد کارکنان شهرداری موافق طرح های حقوقی برنامه ریزی شده هستند.

وی در پایان تاکید کرد: تازمانی که منافع افراد، اقوام و احزاب بر منافع شهروندان ارجحیت داشته باشند، شرایط به همین منوال خواهد بود، در سایر کلانشهرها روال اینگونه است که ۷۰ درصد بودجه صرف هزینه های عمرانی خواهد شد و تنها ۳۰ درصد صرف هزینه جاری می شود در حالی که در اهواز این رویه برعکس است و حتی در مواقعی هزینه جاری به ۹۰ درصد بودجه می رسد، در بودجه جدید بگونه ای برنامه ریزی شده است که کمترین فشار بر شهروندان وارد شود و هزینه های عمرانی سهم بیشتری از بودجه را داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »