... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
اقتصادی ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 8:38 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه
کپی شد!
0

اطلاعیه وزارت رفاه در خصوص متقاضیان یارانه

افرادی که به هر نحوه به دهک‌بندی خود اعتراض دارند می‌توانند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعتراض خود را ثبت کنند.

سیاست شرق _ هجوم متقاضیان معترض به تعیین دهک و همچنین جاماندگان یارانه کمک معیشتی به سامانه وزارت رفاه موجب شد که این سامانه با کندی مواجه شده و در بسیاری مواقع از دسترس کاربران خارج باشد.

بسیاری از شهروندان از دسترس نبودن سایت اعلامی از سوی وزارت رفاه گلایه ‌مندند و عنوان می کنند که موفق به ورود و ثبت اطلاعات خود در این سامانه نمی شوند. این درحالی است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هجوم جاماندگان از دریافت یارانه را دلیل این موضوع عنوان می کند درحالی که تنها معترضان به تعیین دهک باید به این سامانه مراجعه کنند.

در عین حال روز سه شنبه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ اعلام کرد که ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه، از قلم افتادگان، جاماندگان و منصرفان دوره قبل نیز به‌زودی از طریق وب‌گاه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی خواهد شد.

بنا بر اعلام این سازمان،‌ با تصمیات اتخاذ شده و بنا بر دستور رئیس جمهور متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره‌های قبل محروم یا از ثبت نام یارانه جا مانده‌اند پس از طی مراحل ثبت نام و بررسی شرایط متقاضی در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولان یارانه جدید نیز از این دو نوبت از یارانه بهرمند خواهند شد.

اطلاعیه وزارت رفاهوزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شماره‌های تماس پاسخگویی به سئوال‌های مردم در مورد دهک‌بندی یارانه‌ها اعلام شد، جاماندگان یارانه با سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارتباط برقرار کنند.

در اطلاعیه شماره یک این وزارتخانه آمده است، شماره‌های تماس پاسخگویی به سئوالات مردم در مورد دهک‌بندی یارانه ها اعلام شد؛ جاماندگان یارانه با سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارتباط برقرار کنند.مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای از راه‌اندازی شماره های پاسخگویی برای رفع دغدغه‌های مردم در مورد موضوع مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به شرح زیر خبر داد:

۱– افرادی که به هر نحوی از سال ۹۳ به بعد برای یارانه‌ها ثبت‌نام نکرده و یا از قلم افتاده بودند، لازم است در سامانه‌ای که قرار است سازمان هدفمندی یارانه‌ها در دسترس قرار دهد ثبت نام کنند؛ جزئیات بیشتر در این زمینه در اختیار سازمان هدفمندی قرار دارد.

۲- افرادی که به هر نحوه به دهک‌بندی خود اعتراض دارند می‌توانند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ادرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند و اگر اطلاعات اعلامی تایید شود یارانه آنها جبران خواهد شد.

۳- شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ و شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سؤالات در این زمینه در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »