... امروز: یکشنبه - ۰۶ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - 12:42 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
کپی شد!
0

سیدحسن خمینی: انقلاب ما استبدادستیز، استعمارستیز، آزادی‌خواه و مهالف با تحجر است.

سیاست شرق _ حجت الاسلام سید حسن خمینی صبح امروز در مراسم سالروز رحلت امام خمینی(ره) که با حضور رهبر انقلاب، مسؤولان لشکری و کشوری و اقشار مختلف مردم در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: جلسه سالگرد امسال، جلسه ممتاز و متفاوتی است، دو سال پس از کرونا تصمیم بر آن شد که این مراسم در نوعی متفاوت برگزار شود به همین جهت از خیل بی‌شماری از علاقه‌مندان و عاشقان امام(ره) که توفیق نشد میزبان آنها باشیم، صمیمانه عذرخواهی می‌کنم.

وی گفت: سالگرد امام(ره) بهانه‌ای است تا بیش از هر زمان دیگری از ایشان بگوییم و بشنویم و از زبان صادقی که بین جامعه ما آمد، روح خدا را دمید و توانست نهضتی بزرگ و انقلابی عظبیم را رقم بزند در میان خودمان ذکر کنیم و نام مبارکش را بر زبان بیاوریم.

تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) بیان کرد: امام راحل مظهر خوبی‌های بسیاری است و مظهر آرمان‌های بسیار بزرگ که توانست یک انقلاب بزرگ را رقم بزند، یک حقیقت ناب بود که یک روح مطهر را در جامعه ما رقم زد.

حجت الاسلام سیدحسن خمینی ادامه داد: اگر زندگی امام(ره) را مرور کنیم نقاط بسیار درخشانی در شخصیت ایشان وجود دارد و از جمله مهمترین آنها آرمان‌های باشکوه انقلاب اسلامی است که امام راحل توانستند خود را نماد و مظهر آن آرمان‌ها نشان دهند.

وی با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب که فرموده‌اند؛ این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جا شناخته شده نیست، تصریح کرد: انقلاب ما از جهات متعدد دارای ویژگی‌های استبدادستیزی، استعمارستیزی، آزادی‌خواهی و مبارزه با تحجر است.

تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) یادآور شد: امام راحل، از روزی که انقلاب شروع شد و نهضت اسلامی به پا خواست، آرمان‌های انقلاب را فریاد کرده و ملت را به این آرمان‌ها فرا خواند.

حجت الاسلام سیدحسن خمینی خاطرنشان کرد: امام(ره) منادی استقلال و عزت مردم ایران شد و مردم را از جنایاتی که از دوره قاجار از سر تا ذیل کشور را در اختیار دیگران تعریف می‌کرد، به آزادی، استقال و عزت رهنمون کرد.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »