... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
ورزشی ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - 5:02 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

قهرمانی تاریخی بانوان تکواندوی ایران در آسیا

تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره، یک برنز عنوان نخست را کسب کرد.

سیاست شرق _ تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره، یک برنز عنوان نخست را کسب کرد و جام قهرمانی را در بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا، بالای سر برد.

به نقل از ایسنا، تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با هدایت مینو مداح بر سکوی نخست آسیا ایستاد اما تیم ملی مردان که با هدایت بیژن مقانلو ناکام در کسب مدال طلا بود در نهایت به عنوانی بهتر از پنجمی آسیا نرسید.

بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا به مدت ۴ روز و با حضور ۲۹۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در شهر چانچئون برگزار شده بود.

در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا،تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره، یک برنز عنوان نخست را کسب کرد و جام قهرمانی را بالای سر برد. چین با ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز و ۳۷۹ امتیاز نایب قهرمان شد و کره جنوبی میزبان مسابقات با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز با ۳۴۷ امتیاز در جای سوم ایستاد.

اما تیم ملی تکواندوی مردان ایران در نخستین تجربه بیژن مقانلو پس از بازگشت به تیم ملی به عنوان سرمربی، نمایش ضعیفی داشت و بدون کسب مدال طلا با کسب ۳ مدال نقره و یک برنز از رفتن بر روی سکو بازماند و به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید. ازبکستان با ۴ مدال طلا و ۵۰۱ امتیاز قهرمان شد، کره جنوبی با ۳ طلا و ۲ برنزو ۴۲۱ امتیاز در جای دوم ایستاد، اردن با ۴ نقره و یک برنز و ۲۳۹ امتیاز سوم شد و چین نیز با یک طلا، یک نقره و یک برنز و مجموع ۲۰۷ امتیاز، بالاتر از ایران قرار گرفت. تیم ملی ایران با سه نقره، یک برنز و ۱۸۷ امتیاز پنجم شد.

در مجموع رده بندی نهایی مردان و زنان، ایران با ۳ مدال طلا، ۵ نقره و ۲ برنز عنوان سوم را کسب کرد. کره جنوبی با ۵ طلا، یک نقره و ۴ برنز قهرمان شد و ازبکستان با ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز در جای سوم ایستاد. تیم‌های چین با ۳ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و اردن با یک طلا و ۴ نقره و یک برنز چهارم و پنجم شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »