... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - 0:42 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

امیرعبداللهیان: تلاش کردیم از مسیر سیاسی نگرانی امنیتی ترکیه در سوریه برطرف شود

امیرعبداللهیان: یکی از موضوعات در دستورکار این است که به جای توسل به جنگ و آوارگی بیشتر موج جدیدی از مردم سوریه بتوانیم از مسیر سیاسی به حل و فصل این موضوع هم کمک کنیم.

سیاست شرق _ وزیر امور خارجه ایران می گوید: بازگشت آوارگان سوری به منازل و شهرهای خودشان، کمک به صلح و ثبات و امنیت در سوریه از جمله موضوعاتی است که در دستورکار این نشست سه جانبه قرار دارد.

به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در آستانه برگزاری نشست سران فرمت آستانه در تهران که قرار است فردا (سه‌شنبه) با حضور روسای جمهور ترکیه و روسیه و به میزبانی سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران برگزار شود، گفت: نشست در شرایطی برگزار می‌شود که هدف مهم فرمت آستانه، که کاهش تنش در مناطق درگیری در سوریه بود را بتوانیم تثبیت کنیم.

وی افزود: در جریان سفری که اخیرا به آنکارا و دمشق داشتم حامل پیام رئیس جمهور بودم که بتوانیم بحرانی که اکنون در حوزه امنیتی بین ترکیه و سوریه به وجود آمده را مدیریت کنیم. طرف ترک از احتمال وقوع عملیات نظامی تا عمق ۳۰ کیلومتری مرز سوریه صحبت می‌کند و ما تلاش کردیم از مسیر سیاسی این بحران و نگرانی امنیتی ترکیه برطرف شود.

امیرعبداللهیان گفت: طبعا در این شرایط حساس یکی از موضوعات در دستورکار این است که به جای توسل به جنگ و آوارگی بیشتر موج جدیدی از مردم سوریه بتوانیم از مسیر سیاسی به حل و فصل این موضوع هم کمک کنیم.

وزیر خارجه ایران افزود: بازگشت آوارگان سوری به منازل و شهرهای خودشان، کمک به صلح و ثبات و امنیت در سوریه از جمله موضوعاتی است که در دستورکار این نشست سه جانبه قرار دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »