... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - 1:56 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه
کپی شد!
1

ند پرایس: بیشتر موانع بزرگ بر سر راه احیای برجام رفع شده‌اند

پرایس: ما از مسائل بزرگ بر سر ازسرگیری پایبندی‌ها به برجام توسط ایران و رفع تحریم‌ها توسط آمریکا عبور کرده‌ایم. ما باور داریم که مشکلات بزرگ عمدتا حل‌وفصل شده‌اند.

سیاست شرق _ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد که واشنگتن درحال بررسی پاسخ ایران به متن نهایی توافق احیای برجام است.

به نقل از ایسنا،‌ ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در کنفرانسی خبری در رابطه با مذاکرات وین گفت: بر سر هر آنچه که می‌شد مذاکره شود، مذاکره انجام گرفته است.

وی ادامه داد: ما پاسخ ایران در رابطه با متن نهایی پیشنهادی اتحادیه اروپا (در رابطه با احیای برجام) را دریافت کرده‌ایم و درحال بررسی آن هستیم. ما در عین حال به رایزنی با اتحادیه اروپا و متحدان اروپایی در مسیر پیش رو ادامه خواهیم داد.

ند پرایس افزود: ما از مسائل بزرگ بر سر ازسرگیری پایبندی‌ها به برجام توسط ایران و رفع تحریم‌ها توسط آمریکا عبور کرده‌ایم. ما باور داریم که مشکلات بزرگ عمدتا حل‌وفصل شده‌اند.

این مقام ارشد آمریکایی در ادامه گفت: ما نظرات خود ( در رابطه با اظهارات ایران درخصصوص متن پیشنهادی اتحادیه اروپا) را به طور خصوصی به اتحادیه اروپا ابراز کرده‌ایم و به این کار ادامه خواهیم داد. ما جزئیات بازخوردهای‌مان را بازگو نخواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با جدیت ایران در احیای برجام گفت: من نمی‌خواهم در این زمینه پیش داوری کنم و قصد ندارم در این زمان که در حال بررسی‌های‌مان هستیم، جوابی قطعی ارائه دهم. تحلیل این موضوع به زمان نیاز دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: مهم برای ما و دیگران از جمله اتحادیه اروپا و اسرائیل این است که ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد. اگر ایران دارای یک سلاح هسته‌ای باشد این یک خطر برای ما و تمام جامعه جهانی خواهد بود.

او افزود: ما مواضع‌مان را به اطلاع شرکایمان از جمله اسرائیل رسانده‌ایم و همانطور که گفتم آنچه که برای ما مهم است این است که ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد.

او در عین حال تاکید کرد: موضع ما در قبال مذاکرات کاملا مشخص است و آن اینکه مذاکرات کنونی تنها مربوط به برنامه هسته‌ای ایران است و چیز بیشتری را شامل نمی‌شود. بحث گنجاندن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی آمریکا بخشی از مذاکرات وین نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اگر احساس کنیم که توافق هسته‌ای در راستای منافع ملی ما نیست یقیناً این توافق مرده خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علی میگه

  به نظرم امنیت پایدار در عرصه بین الملل برای یک کشور از گلوله یک توپ محقق میشود.
  باید نگاه ها عوض شود وبه سوی تولید بمب اتم که چیزی برای آزمایش انفجار ان هستیم باقی نمانده است.پیش برویم.
  از نگاه صهیونیست ها و امپریالیسم آمریکایی،جمهوری اسلامی را میخواهند در تنگناهای تحریمی نگاه بدارند واین عین راهبردی که اتخاذ نموده اند
  مادامیکه در تحریم هستیم،ومردم واقتصاد را هدف داده اند.جایی برای تعلیق انرژی هسته ای باقی نمانده است.
  پاکستان ساخت.برای خودش صیانت آورد ومورد احترام جامعه ملل قرار گرفت وپذیرفته شد

language »