... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ - 8:43 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات سفیر انگلیس در تهران

کنعانی: به سفیر انگلیس توصیه می کنیم چنانچه از تاریخ طولانی ظلم و جفای دولت متبوعش نسبت به ملت ایران بی اطلاع است، با مطالعه تاریخ، از ادعاهای بی اساس و بی مبنا خودداری کند.

سیاست شرق _ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می گوید: به سفیر انگلیس توصیه می‌کنیم چنانچه از تاریخ طولانی ظلم و جفای دولت متبوعش نسبت به ملت ایران بی اطلاع است، با مطالعه تاریخ، از ادعاهای بی اساس و بی مبنا خودداری کند.

به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی در پاسخ به سؤالی در خصوص برخی اظهارات اخیر سفیر انگلیس در تهران در زمینه نگاه مردم انگلیس به ملت ایران اظهار کرد: به سفیر انگلیس توصیه می کنیم چنانچه از تاریخ طولانی ظلم و جفای دولت متبوعش نسبت به ملت ایران بی اطلاع است، با مطالعه تاریخ، از ادعاهای بی اساس و بی مبنا خودداری کند و توان خود را مصروف جبران سیاست های اشتباه دولت بریتانیا و اقدامات غیر قابل قبول آن در قبال ملت ایران در برهه های مختلف نماید و بر پیشبرد روابط‌ دو کشور بر اساس اصول احترام و منافع متقابل تمرکز داشته باشد.

به گزارش سیاست شرق، بر اساس گزارش رسانه‌های خبری، به تازگی “سایمون شرکلیف”، سفیر انگلیس در تهران در جلسه با اعضاء اتاق بازرگانی استان در اظهاراتی عجیب و بدون توجه به تاریخ طولانی اقدامات دولت های انگلیس نسبت به ملت ایران (به ویژه کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲) گفت: به نظر منفی مردم ایران نسبت به انگلیس احترام می‌گذارم اما بدانید که مردم انگلیس هم همین حس را نسبت به ایران دارند!

سفیر انگلیس همچنین در پاسخ به اعتراض حاضرین در جلسه به نقش مخرب دولت انگلیس در بر هم خوردن روابط تجاری بین دو کشور، همراهی با تحریم‌های آمریکا، اولویت دادن به غرض‌ورزی‌های سیاسی به جای روابط اقتصادی و… مدعی شده است که ۹۰ درصد تقصیرها در حوزه کاهش روابط اقتصادی بین دو کشور بر عهده طرف ایرانی است!

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »