... امروز: سه شنبه - ۰۲ مرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۳ دی ۱۴۰۱ - 8:46 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آمریکا، با مجهزشدن کره جنوبی به سلاح هسته‌ای، مخالفت کرد

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در نظر دارد با استراتژی «بازدارندگی گسترده» از متحدان خود در آسیا در برابر تهدیدات احتمالی، به ویژه فعالیت‌های کره شمالی محافظت کند.

سیاست شرق _ وزارت دفاع آمریکا ضمن ابراز «مخالفت علنی» با دستیابی به تسلیحات هسته‌ای کره جنوبی، اعلام کرد که برای حملات احتمالی علیه سئول در چارچوب استراتژی «بازدارندگی گسترده» آماده و مکفی هستیم.

به نقل از خبرگزاری «یونهاپ»، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در نظر دارد با استراتژی «بازدارندگی گسترده» از متحدان خود در آسیا در برابر تهدیدات احتمالی، به ویژه فعالیت‌های کره شمالی محافظت کند.
پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون در رابطه با اظهارات یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی مبنی بر اینکه در صورت تشدید تحریکات کره شمالی، سئول می‌تواند تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی داشته یا مجهز به «سلاح هسته‌ای» شود، گفت آمریکا بر خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره اصرار دارد، این سیاست برای امنیت و ثبات منطقه حیاتی است.
وی با تاکید بر مخالف آشکار با تسلیحات هسته‌ای کره جنوبی هستند، اظهار داشت که در چارچوب استراتژی «بازدارندگی گسترده» در برابر حملات احتمالی به سئول آماده و مکفی هستیم.
رایدر با بیان اینکه استراتژی بازدارندگی گسترده شامل کره جنوبی و متحدانش در منطقه می‌شود، خاطرنشان کرد: «تمام ظرفیت هسته‌ای آمریکا» نیز در چارچوب این استراتژی گنجانده شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »