... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - 11:25 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

امیردبی: اجازه نمی‌دهیم از جغرافیای امارات علیه ایران استفاده شود

امیر دوبی: تمام تلاش خود را برای حل‌وفصل مشکلات اتباع و نهادهای ایرانی مستقر در دوبی به‌کار خواهیم بست.

سیاست شرق _ نخست وزیر امارات و امیر دبی در دیدار با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: سیاست قطعی ما این است که به هیچ کشور یا بازیگر ثالثی اجازه ندهیم میان دو کشور تفرقه‌افکنی کرده یا از جغرافیای امارات علیه ایران استفاده مند.

شیخ محمد بن‌ راشد آل‌مکتوم روز پنجشنبه در دیدار با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امارات تمام ظرفیت‌های خود را در راستای کمک به اجرایی‌سازی این توافق به‌ خدمت خواهد گرفت.

به نقل از ایرنا، امیر دبی افزود: تمام تلاش خود را برای حل‌وفصل مشکلات اتباع و نهادهای ایرانی مستقر در دوبی به‌کار خواهیم بست.

شمخانی هم امارات متحده عربی و شیخ‌نشین دوبی را از جمله بازیگران موثر در تحولات اقتصادی و تجاری منطقه خواند و گفت: دولت سیزدهم با اتخاذ راهبرد همسایه‌محوری مصمم به عبور از موانع تصنعی و تحمیلی است که در مسیر توسعه روابط کشورهای منطقه ایجاد شده است.

دریابان شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که به دعوت رسمی همتای خود به امارات متحده عربی سفر کرده بعد از ظهر پنج‌شنبه -۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱- مورد استقبال «شیخ محمد بن‌راشد آل‌مکتوم» معاون رئیس دولت، نخست‌وزیر و امیر دبی قرار گرفت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »