... امروز: یکشنبه - ۰۳ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - 11:03 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

دیدار هیات اروپایی با علی باقری

باقری: ظرفیت‌های ایجابی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی فرصت‌های بی‌بدیلی را پیش روی بازیگران در سطح منطقه و جهان برای گفتگو، تعامل و همکاری قرار داده است.

سیاست شرق _ معاون سیاسی وزارت امور خارجه، در دیدار هیات اتحادیه اروپا در تهران با وی، گفت: از هرگونه ابتکار اروپا برای گشایش دریچه‌های جدید همکاری استقبال می‌کنیم

به نقل از خبرگزاری ایسنا، «علی باقری»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز یکشنبه، با «لوئیجی دی مایو» نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور خلیج فارس و هیات همراه، دیدار و گفت و گو کرد.

علی باقری در این دیدار با تاکید بر زمینه‌های گسترده همکاری میان ایران و اتحادیه اروپایی تصریح کرد: تنوع راهبردی در سیاست خارجی دولت سیزدهم نشاط، چالاکی و بالندگی متمایزی به تحرکات دیپلماتیک ایران داده و از این‌رو ظرفیت‌های ایجابی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی فرصت‌های بی‌بدیلی را پیش روی بازیگران در سطح منطقه و جهان برای گفتگو، تعامل و همکاری قرار داده است.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در بسیج و تجمیع ظرفیت‌های مجموعه اروپایی اظهار داشت: ایران در عمل نشان داده عزم، اراده و توانایی لازم برای تعامل دوجانبه داشته و لذا از هرگونه ابتکار طرف اروپایی برای گشایش دریچه‌های جدید تعامل و همکاری استقبال می‌کند.

دی مایو نماینده ویژه اتحادیه اروپا نیز در این دیدار، با تصریح بر نقش مهم و اثربخش جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و جهانی و برشمردن ابعاد وظایف و ماموریت خود به عنوان نماینده ویژه اتحادیه اروپا، حمایت همه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی از باز بودن مسیر گفتگو و تعامل با جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »