... امروز: یکشنبه - ۰۲ مهر - ۱۴۰۲
سیاسی ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - 1:19 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

الجزیره: وزرای خارجه ایران و قطر، در خصوص تبادل زندانیان ایران و آمریکا، تلفنی گفتگو کردند

وزیرخارجه قطر، از نهایی شدن و اتمام کلیه روندهای مرتبط با انتقال وجوه بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران نزد بانک های مورد نظر و انتقال آنها به قطر، طی هفته آینده خبر داد.

سیاست شرق _ وزیر امورخارجه قطر، طی تماس تلفنی با همتای ایرانی خود، از نهایی شدن و اتمام کلیه روندهای مرتبط با انتقال وجوه بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران در بانک های مورد نظر به قطر، طی هفته آینده خبر داد.

به نقل از خبرگزاری الجزیره، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در این گفت‌وگوی تلفنی با ابراز خرسندی از روند تحولات شکل گرفته و پیشرفت‌های انجام شده در زمینه برخی موضوعات مرتبط با جمهوری اسلامی ایران و طرفهای ثالث، از نهایی شدن و اتمام کلیه روندهای مرتبط با انتقال وجوه بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران در بانک های مورد نظر به قطر، طی هفته آینده خبر داد.

وزارت امور خارجه قطر همچنین اعلام کرد که شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بر تعهد کشور قطر به حمایت از همه تلاش های منطقه ای و بین المللی در راستای دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه تاکید کرد.

همچنین حسین امیرعبداللهیان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، درخصوص سایر موضوعات مورد علاقه دو کشور به تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه ایران، در این تماس تلفنی، از نقش سازنده دولت قطر در زمینه  پیگیری های مرتبط با آزادسازی اموال جمهوری اسلامی ایران از کره جنوبی و آزادی زندانیان قدردانی کرد.

در ادامه این گفتگو، آمادگی طرفین در خصوص تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، در روز مورد توافق و با نقش آفرینی دولت قطر مورد تاکید قرار گرفت.

وزرای امور خارجه دو کشور در این تبادل نظری تلفنی بر تداوم و استمرار مشورت‌های فی‌مابین در زمینه های مورد علاقه تاکید کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »