... امروز: چهارشنبه - ۲۷ تیر - ۱۴۰۳
ورزشی ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - 8:13 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

واکنش اتحادیه جهانی کشتی به ندادن ویزا به کشتی گیران ایرانی از سوی آلبانی!

با وجود تلاش‌ها، در نهایت کشور میزبان حق حضور تیم ایران در این مسابقات را نادیده گرفت.

سیاست شرق _ اتحادیه جهانی کشتی، ضمن ابراز ناراحتی خود از صادر نشدن ویزا برای کشتی گیران ایرانی از سوی آلبانی برای حضور در رقابت‌های امیدهای جهان، تاکید کرد: از این پس توجه جدی به این موضوع خواهد داشت.

به نقل از ایسنا، اتحادیه جهانی کشتی با اعلام ناامیدی عمیق خود از صادر نشدن ویزا از سوی آلبانی برای تیم‌های کشتی ایران جهت حضور در رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان، اعلام کرد که تیم ایران پس از یک بحران دیپلماتیک ناگهانی، ویزای حضور در رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان را از سوی آلبانی دریافت نکرد.

اتحادیه جهانی کشتی ادامه داد: هم فدراسیون کشتی آلبانی و هم اتحادیه جهانی کشتی برای تسهیل صدور روادید لازم برای همه تیم‌های شرکت کننده از جمله کشتی‌گیران ایرانی تلاش خستگی‌ناپذیری داشتند اما با وجود تلاش‌ها، در نهایت کشور میزبان حق حضور تیم ایران در این مسابقات را نادیده گرفت.

اتحادیه جهانی کشتی هم‌چنین با اعلام این که در کنار همه کشتی‌گیران می‌ایستد و متعهد است که این ورزش را برای تمامی کشورها فراگیر کند، تاکید کرد، در آینده نگاهی عمیق‌تر به این موضوع خواهد داشت.

به گزارش سیاست شرق، کشور آلبانی، در اقدامی خلاف عرف و قوانین بین‌المللی، از دادن ویزا به تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ایران خودداری کرد.

در پی عدم صدور ویزا از سوی آلبانی، تیم‌های کشتی‌آزاد و فرنگی زیر ۲۳ سال ایران، از حضور در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۳ جهان بازماندند. تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها است.
بر اساس بیانیه فدراسیون کشتی ایران، تیم‌های ملی کشتی‌ آزاد و فرنگی زیر ۲۳ سال ایران به علت عدم صدور ویزا از سوی کشور میزبان، آلبانی، از حضور در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۳ جهان بازماندند.
این رقابت‌ها از ۲۳ تا ۲۹ اکتبر (اول تا ۷ آبان) در آلبانی برگزار خواهد شد.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌‌ها است و ملی‌پوشان آزادکار زیر ۲۳ سال ایران نیز هم‌زمان در سال ۲۰۲۲ در رده‌ تیمی، نایب‌ قهرمان جهان شده بودند.
در بیانیه فدراسیون کشتی آمده است: «روابط بین‌الملل فدراسیون، حدود یک ماه پیش برای حضور تیم‌های ملی کشتی امید ایران در رقابت‌های جهانی، مدارک لازم را به فدراسیون کشتی کشور آلبانی و اتحادیه جهانی ارائه داده است. اما با وجود پیگیری‌های رسمی و غیر رسمی فدراسیون کشتی، این کشور از صدور ویزا برای اعضای تیم ایران خودداری کرده است.»
فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی در این زمینه همچنین اشاره کرده است که “خودداری از صدور ویزا دلایل سیاسی داشته است.”
همچنین اظهار داشت که “فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک ایران شدیدا به نهادهای ذیربط در این باره اعتراض کرده‌اند.”

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »