... امروز: شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
اجتماعی ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - 8:49 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

افتتاح خانه هنرمندان خوزستان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

منادی: امید است مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد و سازمان برنامه و بودجه از خانه هنرمندان حمایت کنند تا این مجموعه با ظرفیت ۱۰۰ درصدی در اختیار هنرمندان گرامی قرار گیرد.

سیاست شرق _ محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز پنجشنبه، در سفر یک روزه خود به خوزستان، در آیین پایان عملیات اجرایی خانه هنرمندان استان خوزستان حضور یافت و آن را افتتاح نمود.

در این آیین، جمعی از اهالی هنر، رسانه و انجمن‌های هنری مسائل و مشکلات خود را برای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان اسلامی بازگو کردند.

در همین رابطه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین پایان عملیات اجرایی ساختمان خانه هنرمندان استان خوزستان در اهواز اظهار داشت: کلنگ این مجموعه در سال ۸۱ به زمین زده شد اما سالها متوقف بود که سال ۹۱ عملیات اجرایی آن آغاز و جا دارد از تمامی افراد، مدیران و دستگاه هایی که در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تلاش کردند، قدردانی کنیم.

مجید منادی بیان کرد: در این سال ها برای تکمیل خانه هنرمندان استان حدود ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شد اما بیش از نیمی از این اعتبار در دولت سیزدهم بوده که نشان از عزم جدی دولت برای افتتاح این خانه هنرمندان بود.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: استاندار خوزستان و رییس سازمان برنامه و بودجه استان نیز همواره به اهالی فرهنگ و هنر لطف داشته و برای بهره برداری از این مجموعه تلاش فراوانی داشتند.

منادی گفت: امید است مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد و سازمان برنامه و بودجه از خانه هنرمندان حمایت کنند تا این مجموعه با ظرفیت ۱۰۰ درصدی در اختیار هنرمندان گرامی قرار گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از پوستر فراخوان سومین جشنواره ملی شعر با عنوان عصای سفید ویژه نابینایان سراسر کشور که در سوم اسفندماه در شهرستان بندرامام خمینی (ره) برگزار می شود، رونمایی کرد

پروژه احداث خانه هنرمندان اهواز از سال ۱۳۹۱ آغاز شد و دارای ۶ هزار متر مربع زیربنا است . این پروژه در ۶ طبقه با احتساب زیرزمین احداث شده و دارای ۶ سالن تخصصی با گنجایش هرکدام ۱۰۰ نفر برای برگزاری برنامه های تئاتر،موسیقی،سینما،هنرهای تجسمی،شعر،مطبوعات و غیره و همچنین گالری،سالن انتظار و سرسرا،کلاس و کارگاه های آموزشی،بخش مدیریت،تریا و سایر فضاهای خدماتی و بهداشتی است و با بهره برداری از آن، شاخص فضاهای فرهنگی و هنری مورد استفاده شهروندان در کلان شهر اهواز افزایش پیدا نمود.

پیش از این و در سال های گذشته، خبرهایی از افتتاح خانه هنرمندان خوزستان، منتشر شد، ولی در هر نوبت، به دلایل مختلف و عدم آماده سازی، افتتاح آن صورت نگرفت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »