... امروز: شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
فوتبال ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - 2:19 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
کپی شد!
0

ناکامی ایران در رسیدن به فینال؛ ایران ۲ _ قطر ۳

در دقیقه ۸۲ قطر به سومین گل رسید. معز علی موفق شد در فضای خالی خط دفاعی ایران ضربه عبدالعزیز حاتم را دریافت کند و با یک ضربه به زمینی دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند و نتیجه بازی را ۳ بر ۲ به نفع قطر، تغییر داد.

سیاست شرق _ تیم های ملی فوتبال ایران و قطر امروز (چهارشنبه) در دور نیمه نهایی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند. این دیدار با نتیجه ۳ بر دو به سود ایران به پایان رسید تا قطر در مرحله فینال حریف تیم ملی اردن شود.

ایران ۲ – قطر ۳

گل: سردار آزمون و علیرضا جهانبخش برای ایران – جاسم ابواسلام، اکرم عفیف و معز علی برای قطر
کارت زرد: مهدی ترابی، احسان حاج صفی و شجاع خلیل زاده (۲ کارت) از ایران – علی مختار و احمد فتحی از قطر کارت
قرمز: شجاع خلیل زاده از ایران

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان (۸۶ – شهریار مغانلو)، احسان حاج صفی (۴۶ – میلاد محمدی)، ابراهیم امیدی (۴۶ – محمد محبی)، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار. آزمون.

ترکیب قطر: مشعل برشم، پدرو کوریا (۶۳ – طارق سلمان)، المهدی علی مختار (۶۸ – بوعلام خوخی)، محمد واد البیاتی، یوسف عبدالرزاق (۶۳ – حسین الهیدوس)، اکرم عفیف، لوکاس مندس، همام احمد (۴۶ – اسماعیل). محمد)، احمد فتحی عبدالله، جاسم ابواسلام (۸۱ – عبدالعزیز حاتم) و معز علی.

صحنه های مهم بازی

نیمه اول

این دیدار با سوت احمد علی اماراتی آغاز شد.

ایران خیلی زود و توسط سردار آزمون خیلی در دقیقه ۳ به گل رسید. پس از این که اولین ضربه ایران در محوطه جریمه حریف بلوکه شد، او توپ را با ضربه دیدنی قیچی برگردان از بالای سر لوکاس مندس عبور داد و گل این بازی را به ثمر رساند.

حمله ایران در ۱۲ دقیقه خطرناک بود و پاس علیرضا جهانبخش در نزدیکی دروازه قطر به مهدی طارمی که قصد گلزنی داشت تا توپ خطرناک از کنار دروازه به بیرون برود.

در دقیقه ۱۷ جاسم ابواسلام گل تساوی را برای قطر به ثمر رساند. روی پاس اکرم عفیف به نزدیکی محوطه جریمه ایران، ضربه ابواسلام به عزت اللهی برخورد کرد و با غافلگیری علیرضا بیرانوند وارد دروازه ایران شد.

در دقیقه ۳۱ روی اشتباه امید ابراهیمی، اکرم عفیف در میانه میدان صاحب توپ شد و به سمت دروازه ایران حرکت کرد که با حضور کنعانی زادگان داخل مرز ضربه زد. ضربه او توسط بیرانوند دفع شد و توپ دوباره به این بازیکن ابتدایی رسید که دومین ضربه او خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۳ دومین گل قطر به ثمر رسید. اکرم عفیف پس از دریافت توپ در نزدیکی محوطه جریمه ایران به سمت دروازه حرکت کرد و در بیان ۴ بازیکن ایران موفق شد با شوت محکم دروازه بیرانوند را باز کند.

در دقیقه ۲+۴۵ ضربه کنعانی‌زادگان روی ارسال کرنر سامان قدوس توسط لوکاس مندس از روی خط دروازه دفع شد. داور به دلیل بازیکنان ایران این صحنه مشکوک به خطای پنالتی را بررسی کرد که مشخص شد خطایی صورت نگرفته است.

نیمه اول این بازی پس از پایان ۴ دقیقه وقت اضافه با برتری ۲ بر یک قطر به پایان رسید.

نیمه دوم

در دقیقه ۴۷ ضربه سعید عزت اللهی به دست احمد فتحی برخورد کرد که پس از بررسی VAR، داور هم با نمایشگر کنار زمین آن را بررسی کرد و خطای پنالتی را به سود ایران اعلام کرد.

دومین گل ایران در دقیقه ۵۱ توسط علیرضا جهانبخش به ثمر رسید. پنالتی حساس ابتدایی نیمه دوم را جهانبخش دانش شیرجه دروازه‌بان حریف وارد دروازه کرد تا حساب کار را دو بر دو کند.

پس از آن، علیرضا بیرانوند گل را به خطر می اندازد که قطر را به خطر بیاندازد که روی آن ضربه بزند، اما سعید عزت اللهی موفق شد توپ را از نزدیکی خط دروازه کند.

آزمون سردار در دقیقه ۶۵ روی دروازه قطر فرصت سرزنی داشت که با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

مشعل برشم در دقیقه ۷۴ به ضربه سختی سر خطرناک شجاع خلیل زاده را از نزدیک تیرک افقی به بیرون فرستاد تا یک ضربه کرنر برای ایران به دست بیاید.

دقیقه ۷۶ روی ارسال از کناره‌ها ابتدایی ضربه خطرناک مهدی طارمی دفع شد و ضربه سر آزمون از روی خط دروازه دور شد.

بازی در این دقایق با فشار ایران روی دروازه حریف دنبال می‌شود و در دقیقه ۷۸ خطر خطرناک محبی این بار با واکنش مدافعان دور شد.

در دقیقه ۸۲ قطر به سومین گل رسید. معز علی موفق شد در فضای خالی خط دفاعی ایران ضربه عبدالعزیز حاتم را دریافت کند و با یک ضربه به زمینی دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند و نتیجه بازی را ۳ بر ۲ به نفع قطر، تغییر داد.

بازی تا دقیقه ۹۰ با برتری قطر دنبال شد و داور ۱۳ دقیقه وقت اضافه برای این نیمه در نظر گرفت.

کار برای ایران در دقایق پایانی سخت شد و شجاع خلیل زاده به دلیل خطای روی اکرم عفیف ابتدا کارت زرد دریافت کرده بود، اما با بررسی VAR داور اماراتی او را در دقیقه ۳+۹۰ با کارت قرمز جریمه کرد.

در ۱۳+۹۰ جدی‌ترین نقطه ایران شکل گرفت که ضربه جهانبخش به تیرک عمودی برخورد کرد و سپس از ناحیه جریمه قطر دور شد.

در دقیقه ۱۵+۹۰ مشعل برشم آخرین تلاش ایران برای گلزنی را دفع کرد و دروازه‌اش را بسته نگه داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »