... امروز: چهارشنبه - ۰۹ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 0:21 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

بورل: تا زمانی که جنگ در غزه ادامه دارد، صلح در منطقه خاورمیانه برقرار نخواهد شد

بورل در نشست با خبرنگاران عنوان کرد که دورنمایی از برقراری آتش‌بس در غزه دیده نمی‌شود و فاجعه انسانی در این منطقه ادامه دارد.

سیاست شرق _ مسئول سیاست خارجی اتحادیه، طی سخنانی در نشست با حضور وزرای امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس در لوکزامبورگ گفت: ما باید بیشتر تلاش کنیم و باید با استفاده از کانال‌هایی که با بازیگران منطقه داریم، تلاش خود را برای تنش زدایی از وضعیت بسیار متشنج دوچندان کنیم.

جوزپ بورل، با اشاره به اقدام تجاوزکارانه اسرائیل علیه کنسولگری ایران در سوریه و اقدام تلافی جویانه و دفاع مشروع ایران در حمله به پایگاههای نظامی اسرائیل، گفت: حمله تلافی جویانه هفته پیش ایران به اسرائیل هنوز در ذهن همه مانده است. این حمله و همچنین حمله به تاسیسات دیپلماتیک ایران در دمشق، به شدت از سوی ما محکوم شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر لزوم جلوگیری از تشدید تنش‌ها افزود: در زمان ناآرامی و تشدید تنش‌ها، صلح و چندجانبه‌گرایی در هر دو منطقه خاورمیانه و اروپا به چالش کشیده خواهد شد و ما بیش از هر زمان دیگری به همکاری برای حل بحران‌ها، جلوگیری از تشدید اوضاع و حمایت از فضای بین‌المللی امن‌تر و باثبات‌تر نیاز داریم.

این جلسه ساعاتی پس از نشست ماهانه شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ برگزار شد که در جریان آن آخرین تحولات بین‌المللی مورد بحث قرار گرفت. پاسخ تنبیهی ایران به اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، بحران انسانی در غزه و جنگ اوکراین از مهم‌ترین موضوعات این نشست عنوان شده است.

بورل در نشست با خبرنگاران عنوان کرد که دورنمایی از برقراری آتش‌بس در غزه دیده نمی‌شود و فاجعه انسانی در این منطقه ادامه دارد.

وی به اسرائیل هشدار داد: «تا زمانی که جنگ در غزه ادامه دارد صلح در منطقه خاورمیانه برقرار نخواهد شد.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »