... امروز: دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - 10:52 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

استعفای بنی گانتز از کابینه جنگ نتانیاهو

بنی گانتز: ملاحظات سیاسی کابینه نتانیاهو تصمیمات راهبردی در جنگ غزه را مختل می کند. من از این کابینه خارج می شوم؛ زیرا نتانیاهو مانع از پیشرفت ما به سوی دستیابی به پیروزی واقعی می شود.

سیاست شرق _ «بنی گانتز»، عضو کابینه جنگ اسرائیل، امروز یکشنبه، اعلام کرد که در مخالفت با بنیامین نتانیاهو، از سمت خود استعفا داد.

به نقل از الجزیره، بنی گانتز، عضو کابینه جنگ اسرائیل هم اکنون استعفای خود را اعلام کرد، وی یکی از اعضای کلیدی کابینه جنگی اسرائیل به شمار می‌رفت.

عضو کابینه جنگ اسرائیل در سخنانی در این خصوص گفت: مشارکت من در شورای جنگ برای یک سرنوشت بود و نه مشارکت سیاسی؛ خروج از کابینه تصمیمی پیچیده و دردناک است.

وی افزود: من امروز کابینه اضطراری را با اندوه ترک می کنم. از نتانیاهو می‌ خواهم که هر چه زودتر به برگزاری انتخابات زودهنگام تن داده و یک کمیته تحقیقات سراسری تشکیل دهد. باید انتخاباتی برگزار شود که کابینه صهیونیسمی را به وجود آورد.

بنی گانتز گفت: نتانیاهو به دلیل ملاحظات سیاسی مانع از تصمیم گیری های راهبردی مهم می شود. ملاحظات سیاسی کابینه نتانیاهو تصمیمات راهبردی در جنگ غزه را مختل می کند. من از این کابینه خارج می شوم؛ زیرا نتانیاهو مانع از پیشرفت ما به سوی دستیابی به پیروزی واقعی می شود.

این عضو کابینه جنگ اسرائیل پیشتر تا دهم ژوئن (فردا دوشنبه) به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اشغالگران قدس مهلت داده بود تا راهبرد مشخصی را در مورد جنگ و مرحله مابعد آن اعلام کند، در غیر این صورت استعفا خواهد داد.

منابع عبری زبان امروز یکشنبه اعلام کردند که گانتز در جلسه شامگاه امروز کابینه جنگ این رژیم هم شرکت نکرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »