... امروز: سه شنبه - ۰۲ مرداد - ۱۴۰۳
اجتماعی ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - 7:40 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

استقبال بی‌نظیر مردم از اجرای کنسرت در مجموعه جهانی تخت جمشید

ثابت اقلیدی: این رویداد بزرگ ملی نشاط اجتماعی را به همراه دارد و می‌تواند به افرایش سطح کمی گردشگر به استان فارس و شهر شیراز کمک کند.

سیاست شرق _ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، از استقبال بی‌نظیر مردم از اجرای کنسرت «علیرضا قربانی»، خواننده محبوب ایرانی، در مجموعه جهانی تخت جمشید خبر داد.

به نقل از خبرگزاری میراث آریا، محمد ثابت اقلیدی گفت: تمامی بلیت‌های این کنسرت در ساعات اولیه به فروش رفت و این موضوع حکایت از اشتیاق و استقبال مردمی نسبت به برگزاری این رویداد در یک مجموعه جهانی دارد.

محمد ثابت اقلیدی، بابیان اینکه از تمامی هنرمندان و برگزاری چنین رویدادهایی حمایت و استقبال می‌کنیم افزود: کنسرت علیرضا قربانی در مجموعه جهانی تخت جمشید برای نخستین بار اجرا می‌شود.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: اجرای این برنامه از تاریخ ۹ تیرماه در پهنه اصلی تخت جمشید و با جانمایی تعداد گسترده‌ای از صندلی‌ها برای مخاطبان برگزار می‌شود.

ثابت اقلیدی افزود: تمامی جوانب کار برای اجرای چنین کنسرتی در یک مجموعه تاریخی با دقت و نظارت کارشناسان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان سنجیده شده است.

او ادامه داد: این رویداد بزرگ ملی نشاط اجتماعی را به همراه دارد و می‌تواند به افرایش سطح کمی گردشگر به استان فارس و شهر شیراز کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس بابیان اینکه برگزاری رویدادها در اماکن تاریخی و فرهنگی فرصت طلایی برای جذب بیشتر گردشگران و ماندگاری ساعت بازدید است گفت: در حال حاضر استان فارس به مرکز و کانون رویدادها تبدیل‌شده است و بی‌شک این موضوع تأثیر به سزایی در توسعه و اقتصاد گردشگری استان دارد.

ثابت اقلیدی در ادامه به اجرای دیگر رویدادهای مناسبتی در ایام مختلف سال در سطح این استان هم اشاره کرد و گفت: به‌زودی رویدادهای گردشگری، فرهنگی و مذهبی پیش‌بینی‌شده برای تابستان امسال را معرفی و اجرا خواهیم کرد که هدف از اجرای این رویدادها شناخت گردشگران و جامعه هدف استان از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های گردشگری فارس خواهد بود.

او در ادامه سخنانش به برگزاری جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها این جشنواره که یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی کشور است هم به میزبانی شیراز و در پاییز امسال برگزار خواهد شد، که بی‌تردید تأثیر و نقش به سزایی در معرفی جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری همچنین ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل استان فارس در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس بابیان اینکه اماکن تاریخی و فرهنگی فارس آماده میزبانی از رویدادهای ملی و بین‌المللی رادارند با ذکر مثالی به تکمیل سخنانش پرداخت و گفت: برای نمونه در هفته اخیر رویداد بزرگ‌ترین جشن خانواده سرودی‌های ایران با عنوان جشن اختتامیه سومین فصل لیگ سرود ایران، هم‌زمان با آغاز دهه ولایت در مجموعه فرهنگی سعدی برگزار شد که مورد استقبال کم‌نظیر مردمی نیز قرار گرفت.

ثابت اقلیدی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه گردشگری رویداد امروزه از مهم‌ترین شاخه‌های گردشگری است که بیش‌تر کشورهای پیشرو این صنعت از آن بهره می‌جویند گفت: اماکن تاریخی فرهنگی استان فارس، هم‌اکنون کانونی برای برگزاری رویدادهای ملی شده است و جدا از رویدادهای فرهنگی هنری که در طول ایام هفته در این اماکن به‌ویژه آرامگاه حافظ و سعدی برگزار می‌شود میزبان برگزاری رویدادهای ملی در اماکن تاریخی هستیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »