... امروز: پنجشنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۲ فروردین ۱۴۰۱ - 1:11 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0
پس از سخنان جنجالی بایدن علیه پوتین؛

روابط روسیه و آمریکا در آستانه فروپاشی

سیاست شرق _ وزارت امور خارجه روسیه می گوید که سخنان جو بایدن رئیس جمهور امریکا علیه پوتین، روابط روسیه و آمریکا را در آستانه قطع شدن قرار داده است.

به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که اظهارات توهین آمیز جو بایدن، در مورد ولادیمیر پوتین، روابط روسیه و آمریکا را به هم می زند.

بایدن هفته گذشته گفت که پوتین را یک “جنایتکار جنگی”، “دیکتاتور مرگبار” و “راهزن خالص” می داند.

در همین رابطه روز دوشنبه ۲۱ مارس، جان سالیوان سفیر آمریکا در روسیه به وزارت خارجه احضار شد و یادداشت اعتراضی به وی تسلیم شد.

وزارت خارجه روسیه، چنین اظهاراتی را از سوی رئیس جمهور آمریکا، شایسته یک دولتمرد با چنین رتبه ای نمی داند، این سخنان روابط روسیه و آمریکا را در آستانه قطع شدن قرار داده است.

بنا به همین گزارش، به سالیوان هشدار داده شد که خصومت‌ ها علیه روسیه “قاطعانه دفع خواهد شد”. علاوه بر این، سفیر به شدت با موضوع “تضمین شرایط کاری عادی برای ماموریت های دیپلماتیک روسیه در ایالات متحده، از جمله تضمین برای عملکرد بی وقفه آنها” مواجه شد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین، در اظهار نظر در مورد سخنان بایدن، قبلاً چنین لفاظی های رئیس جمهور آمریکا را که در اثر بمب هایی که صدها هزار نفر در سراسر جهان کشته شدند، غیرقابل قبول و نابخشودنی خواند.او چنین اظهاراتی را ناشی از عصبانیت، خستگی و فراموشی عنوان نمود.

پسکوف تاکید کرد که این اولین توهین شخصی رهبر آمریکا به پوتین نیست. در همان زمان، سخنگوی مطبوعاتی خاطرنشان کرد که کرملین ارزیابی های تند از رفتار بایدن ارائه نخواهد کرد تا باعث تنش بیشتر نشود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »