... امروز: دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 9:35 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

استقرار پرتابگرهای روسیه در مرز اوکراین

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد که طبق اطلاعات موجود، پرتابگرهای اسکندر – ام در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر شده اند.

سیاست شرق _ ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین روز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد روسیه پرتابگرهای موشکی متحرک اسکندر–ام را در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر کرده است.

به نقل از رویترز، در این بیانیه آمده است: دشمن با انتقال و تمرکز واحدهای اضافی، بر شمار نیروها در منطقه بلگورود (در نزدیکی مرز اوکراین) افزوده است.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین بدون توضیح بیشتری در مورد موقعیت این سیستم ها افزود: طبق اطلاعات موجود، پرتابگرهای اسکندر – ام در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر شده اند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که نمی تواند صحت این گزارش را تائید کند و هنوز واکنشی از سوی مسکو به این اخبار منتشر نشده است.

براساس این گزارش، بلگورود یک شهر و مرکز اداری منطقه بلگورود در شمال مرز اوکراین است.

اسکندر یک سیستم موشک بالستیک متحرک است که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) آن را با اسم رمز «اس اس – ۲۶ استون» می شناسد، سیستمی که جایگزین موشک اسکاد شوروی شده است. دو موشک هدایت شونده این سیستم از برد ۵۰۰ کیلومتری برخوردار است و قابلیت حمل کلاهک های هسته ای یا متعارف را داراست.

به گزارش رویترز، روسیه روز جمعه اعلام کرد خواستار کنترل بر تمامی مناطق جنوبی اوکراین است.

کی یف تاکید کرد که این مساله نشان می دهد که مسکو اهداف گسترده تری از هدف اعلام شده اش برای غیرنظامی کردن و فاشیست زدایی اوکراین دارد. اوکراین و غرب تهاجم روسیه را که اکنون وارد سومین ماه شده است، تجاوز غیرموجه خوانده اند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »