... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - 0:01 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

ترکیه: آمریکا و روسیه، حق ندارند درباره عملیات ترکیه در سوریه حرف بزنند

چاووش اوغلو: آمریکا و روسیه حق اینکه درباره عملیات‌های برنامه‌ریزی شده نیروهای مسلح ترکیه صحبت کنند را ندارند، آن‌ها زیر قولشان زدند.

سیاست شرق _ وزیر خارجه ترکیه می گوید، آمریکا و روسیه حق اینکه درباره عملیات‌های برنامه‌ریزی شده نیروهای مسلح ترکیه در سوریه صحبت کنند را ندارند، آن‌ها زیر قولشان زدند.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفت‌وگو با شبکه خبری ان‌تی‌وی گفت: نه، فکر نمی‌کنم که روسیه مداخله‌ای کند. ما اختلافاتی با مسکو داریم از جمله اقداماتش در اوکراین، به رسمیت نشناختن کریمه (به عنوان بخشی از خاک روسیه) و … اما روابط سیاسی و اقتصادی داریم.

چاووش اوغلو گفت که ترکیه تا کنون واکنش شدیدی از سوی روسیه دریافت نکرده است و افزود: آمریکا و روسیه بر سر حرف‌های خود درباره تروریست‌های سوریه نماندند، پس ما مجبوریم خودمان این مسئله را حل کنیم. از سوی دیگر، آمریکا و روسیه حق اینکه درباره عملیات‌های برنامه‌ریزی شده نیروهای مسلح ترکیه صحبت کنند را ندارند، آن‌ها زیر قولشان زدند.

پیش از این، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه گفت، ‌آنکارا آماده است تا هرلحظه عمیات نظامی جدیدی در شمال سوریه انجام دهد. دمشق مکررا حضور نیروهای ترکیه در مرزهای سوریه و عملیات علیه تشکیلات کردها را غیرقانونی خوانده و از آنکارا خواسته نیروهایش را عقب بکشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »