... امروز: چهارشنبه - ۰۹ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - 6:56 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

مذاکرات احیای برجام از سر گرفته می‌شود/ باقری: آماده جمع بندی مذاکرات هستیم

باقری کنی: ایران آماده جمع بندی مذاکرات در مدت زمان کوتاهی است. اگر طرف مقابل نیز آماده اقدام مشابه باشد.

سیاست شرق _ پس از مذاکرات غیر مستقیم هسته‌ای میان ایران و آمریکا در دوحه قطر، که آخرین دور مذاکرات هسته‌ای بوده است، گزارش‌ها حاکی از این است که مذاکرات احیای برجام در روز‌های آینده از سر گرفته خواهد شد.

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در توئیتی درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها نوشت: ما ایده‌های پیشنهادی شکلی و محتوایی خود را به منظور هموار ساختن مسیر برای جمع بندی سریع مذاکرات وین، که با هدف اصلاح یک شرایط پیچیده خسارت‌بار ناشی از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، آغاز شده به طرف‌های مقابل ارائه دادیم.

وی در توئیتی دیگر افزود: ما به صورت نزدیک با شرکای برجامی خود به ویژه هماهنگ کننده به منظور ارائه فرصتی دیگر به آمریکا برای نشان دادن حسن نیت و مسؤولیت پذیری خود کار می‌کنیم.مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ایران آماده جمع بندی مذاکرات در مدت زمان کوتاهی است. اگر طرف مقابل نیز آماده اقدام مشابه باشد.

در همین راستا، یعقوب رضازاده اظهار کرد: در چند روز گذشته، اعضای کمیسیون امنیت ملی، نشست هایی با آقای باقری، رئیس تیم مذاکره کننده هسته ای داشتند. طبق مباحث مطرح، با توجه به تلاش‌های طرف‌های اروپایی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات برجام، احتمالا در روزهای آینده دور جدید مذاکرات برگزار خواهد شد.

وی افزود: این دور از مذاکرات با پشتوانه و عزم جدی طرف ما و طرف مقابل صورت می گیرد و چندین سال است که مذاکرات بدون نتیجه مانده و انشاءالله با رویکرد جدید توافق خوبی بین طرفین انجام می شود؛ البته همراه با دقت عمل و رسیدن به نتیجه قابل قبول برای ملت و مجلس.

رضازاده درباره مکان مذاکرات گفت: احتمالا در وین برگزار خواهد شد. البته ما پیشنهاد کردیم مذاکرات در خاک کشور ما باشد ولی در نهایت مکان قطعی مذاکرات بعد از توافق طرفین مشخص می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »