... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - 3:49 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
کپی شد!
0

بلومبرگ: ایران و آمریکا، به توافقاتی رسیدند

هیئت های آمریکایی و ایران که مذاکرات هسته ای را در وین از سر گرفتند، درباره پرداخت غرامت به تهران در صورت لغو توافق هسته ای در آینده پیشرفت هایی داشته اند.

سیاست شرق _ بلومبرگ امروز جمعه در گزارشی از توافق هیئت‌های آمریکایی و ایران حاضر در وین، درباره موضوع پرداخت غرامت در صورت خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای خبر داد.

بلومبرگ در گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که هیئت های آمریکایی و ایران که مذاکرات هسته ای را در وین از سر گرفتند، درباره پرداخت غرامت به تهران در صورت لغو توافق هسته ای در آینده پیشرفت هایی داشته اند.

بلومبرگ در ادامه گزارش خود اعلام کرد: انتظارات بدبینانه حاکی از آن است که احتمال محدودی برای توافق در مذاکرات ایران و آمریکا در وین وجود دارد، توافقی که می تواند بحران جهانی انرژی را کاهش دهد، چرا که احیای توافق هسته ای منعقد شده در سال ۲۰۱۵ این امکان را ایجاد می کند که ایران به عنوان دومین دارنده منابع گاز جهان و چهارمین دارنده منابع نفتی، صادرات بیشتری به بازارهای جهانی داشته باشد.

بنابراین گزارش، دیپلمات های اتحادیه اروپا نیز در این باره اعلام کردند: شکاف بین ایران و ایالات متحده آمریکا از زمان آخرین دور مذاکرات هسته ای در وین تا آغاز دور جدید این مذاکرات بیشتر شده است و حداقل دو موضوع جدید اختلافی جدید به اختلافات میان واشنگتن و تهران در ارتباط با توافق هسته ای افزوده شده است، مساله ای که موانع شکل گیری توافق را به شش تا هفت موضوع مختلف افزایش داده است.

این دیپلمات‌ها افزودند: اگرچه موانع باقی‌مانده از نظر فنی می‌توانند ظرف تنها ۷۲ ساعت برطرف شوند، اما این امر مستلزم تصمیم‌گیری‌های سیاسی سطح بالا در تهران و واشنگتن است.

دیپلمات های اروپایی مدعی شدند که ایران از مطالبات قبلی خود در ارتباط با لزوم رفع تحریم سپاه پاسداران دست برداشته و بر لزوم عدم نقض عهد مجدد آمریکایی ها تاکید دارد.

این منابع مدعی شدند که پیشرفت‌هایی درباره پرداخت غرامت به ایران در صورت لغو یا نقض توافق از سوی دولت یا کنگره آمریکا، بدست آمده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »