... امروز: یکشنبه - ۰۳ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۴ مرداد ۱۴۰۲ - 8:47 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
کپی شد!
0

تاکید سرلشکر موسوی بر نتایج مثبت رزمایش اخیر نیروهای مسلح

سرلشکر موسوی: این رزمایشِ دوره‌ای و سالیانه، منطبق با برنامه‌های آموزشی و عملیاتی در حضور داوران و ارزیابان ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا(ص) انجام شد.

سیاست شرق _ فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور نیروهای فرامنطقه‌ای به جز ایجاد ناامنی و خسارت برای مردم و کشورهای منطقه نتیجه‌ای نخواهد داشت.

به نقل از تسنیم، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش با تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که تمام برنامه‌های روزانه و شبانه رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت در حوزه‌های مختلف با دقت و با سرعت عمل خلبانان تیز پرواز و کارکنان فنی متعهد و متخصص نیروی هوایی ارتش با هواپیماهای با سرنشین و پهپادها انجام شد.

وی افزود: پیام این رزمایش، پیام آمادگی و اقتدار برای پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و صیانت قاطع از منافع ملت بزرگ ایران، تقویت و ارتقای همکاری‌های منطقه‌ای و آتش خشم برای دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

موسوی خاطرنشان کرد: به لطف خداوند و همت فرمانده و خلبانان جوان و متبحر نیروی هوایی، مراحل مختلف این رزمایشِ دوره‌ای و سالیانه منطبق با برنامه‌های آموزشی و عملیاتی در حضور داوران و ارزیابان ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا(ص) انجام شد.

وی تاکید کرد: از مهمترین نتایج رزمایش‌های نیروهای مسلح، ارتقای آمادگی روحی و رزمی، بازداشتن دشمنان از هرگونه تعدی به تمامیت ارضی، منافع ایران و مردم عزیز است.

سخنگوی رزمایش فداییان حریم ولایت نیروی هوایی از پایان موفقیت آمیز این رزمایش خبر داد.

در همین رابطه، امیر خلبان علیرضا رودباری سخنگوی یازدهمین رزمایش فداییان حریم ولایت، ضمن ابراز رضایت از عملکرد خلبانان جوان نیروی هوایی و کارکنان فنی گفت: به اهداف از پیش تعیین شده این رزمایش دست یافتیم و رزمایش عصر امروز با موفقیت به پایان رسید.

وی افزود: اولین روز از آغاز یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت ۱۴۰۲، با رمز یا حسین(ع)” در منطقه عمومی انارک اصفهان با حضور پایگاه های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با حضور ۹۲ فروند از انواع هواپیماهای شکاری و بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین وارد مرحله اصلی و فاز عملیاتی شد.

امیرسرتیپ دوم رودباری افزود: انهدام اهداف مهم و حیاتی نیروهای تعبیه شده در نقش دشمن توسط هواپیماهای F4 و بمب افکن های سوخو ۲۴ با موشک های بهینه شده و نقطه زن، راکت های بومی ساخت داخل در شب، انهدام اهداف زمینی با پهپاد آرش مجهز به سر جنگی، عملیات سوخت گیری هوایی توسط جنگنده های F14، از تانکر سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷، عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه های پیشرفته ارتباطی با موفقیت در این رزمایش انجام شد.

وی تصریح کرد: در مراحل عملیاتی این رزمایش جنگنده بمب افکن های F 4 با شلیک موشک های ارتقاء یافته نقطه زن و دور ایستای قاصد تولید شده نیروی هوایی ارتش اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دادند وپرنده‌های بدون سرنشین آرش، مجهز به سر جنگی اقدام به عملیات انهدامی بر علیه استحکامات دشمن پرداخته و این اهداف را با موفقیت منهدم کردند.

سخنگوی یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت خاطرنشان کرد: بمباران سنگین هوا به زمین توسط هواپیماهای بمب افکن فانتوم در ارتفاع پست،استفاده از فلرتوسط هواپیمای F4 برای روشنایی صحنه نبرد و انهدام اهداف زمینی و هوایی توسط جنگنده های F 4 و هواپیمای رهگیر میگ۲۹ با موشک های بهینه شده و ارتقا یافته در محیط واقعی جنگ الکترونیک، از سایر اهداف مراحل عملیاتی رزمایش بود.

وی در ادامه افزود: هواپیماهای F5 و F4  مجهز به موشک های نقطه زن و راکت و هواپیمای F7 مجهز به بمب های هوشمند، نقطه زن و دور ایستای یاسین ۹۰، انجام عملیات رزم هوایی در صحنه واقعی توسط جنگنده های F-14 و میگ-۲۹ و انهدام موشک شلیک شده اف۵ با موشک R73 جنگنده میگ ۲۹، بارریزی دقیق توسط هواپیمای سی۱۳۰ و انجام عملیات اورژانس هوایی توسط هواپیمای سی ۱۳۰ در منطقه عملیاتی از بخش های مختلف و موفقیت آمیز این رزمایش بود.

امیر سرتیپ دوم رودباری با بیان اینکه پهپاد های بمب افکن کرار با شلیک بمب های ۵۰۰ پوندی، اهداف زمینی را با موفقیت منهدم کردند که پیش از این توسط جنگنده‌های اف۴ و اف۵ حمل و مورد استفاده قرار می گرفت اظهار کرد: پهپاد مهاجر۶ با استفاده از بمب‌های هوشمند، نقطه‌زن و ارتقا یافته قائم در این رزمایش با موفقیت اهداف مورد نظر را مورد اصابت قرار داد.

وی در پایان ضمن تقدیر از اصحاب رسانه در پوشش مناسب و با کیفیت یازدهمین رزمایش اقتدار فداییان حریم ولایت گفت: پیام این رزمایش امنیت، ثبات، دوستی و صلح پایدار برای کشورهای منطقه، پیام دلگرمی و اطمینان برای هموطنان و پیام آمادگی برای دفاع و پاسخ کوبنده به دشمنان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »