... امروز: شنبه - ۰۸ مهر - ۱۴۰۲
ورزشی ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - 4:21 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
کپی شد!
0

دختری که، به دلیل خویشاوندی، در مسابقات جهانی چین شرکت کرد!

معاون رئیس فدراسیون دوومیدانی سومالی نشان داد که خواهرزاده خود را به جای دختر دیگری که به مدت ۵ سال تمرین کرده بود، انتخاب کرد.

سیاست شرق _ یک دونده سرعت سومالیایی، که در سی‌و‌یکمین دوره مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان، در چنگدو چین شرکت کرده بود، با حالت خجالت‌آوری از خط پایان مسابقه دو ۱۰۰ متر عبور کرد.

نصراعلی ابوکر در مسابقه دوی ۱۰۰ متر زنان، رکورد عجیبی بر جای گذاشت و این مسافت را در ۲۱.۸۱ ثانیه طی کرد. او حدود ۱۰ ثانیه از پیشتازان عقب افتاد و با عقب ماندن از سایر رقبا، از خط پایان عبور کرد. گفته شده که این زمان «کندترین زمان» در رقابت‌های بین‌المللی بوده است.

کلیپی از این مسابقه در فضای مجازی منتشر شد و سوالاتی را برانگیخت که چرا سومالی ورزشکاری را که اینقدر آماده نبود به یک رویداد بزرگ اعزام کرده است. ادعا شده که نصراعلی ابوکر در واقع خواهرزاده خدیجه آدان دهیر، معاون رئیس فدراسیون دوومیدانی سومالی است و انتخاب او برای مسابقات در چین صرفاً به دلیل خویشاوندی بود.

در تصاویر منتشر شده از این مسابقه نصراعلی ابوکر با حجاب در مسابقات شرکت کرده و به شکلی واضح دارای اضافه وزن است.

الهام، زن فعال سومالیایی که این ویدئو را منتشر کرده است، نوشت: وزارت جوانان و ورزش باید استعفا دهد. مایوس کننده است که شاهد چنین حکومت ناتوانی باشیم. چگونه می‌توانند یک دختر آموزش ندیده را به عنوان نماینده سومالی در مسابقه دو و میدانی انتخاب کنند؟ این واقعا تکان دهنده است و در سطح بین المللی کشور ما را بازتاب ضعیفی دارد.

وی در ادامه توئیت خود گفت: این خواهرزاده معاون رئیس فدراسیون دوومیدانی سومالی است. چه انتظاری دارید؟

الهام در توئیت دیگری نیز نوشت: مالیات دهندگان بریتانیا، اروپا و آمریکا به رهبران آفریقایی که برخی از آن‌ها دیکتاتور یا فاسد هستند کمک مالی می‌کنند. سومالی نمونه‌ای از چگونگی رشد خویشاوندی و فساد است. همانطور که معاون رئیس فدراسیون دوومیدانی سومالی نشان داد که خواهرزاده خود را به جای دختر دیگری که به مدت ۵ سال تمرین کرده بود، انتخاب کرد. این سوال مطرح می‌شود که کشور‌های غربی با توجه به این مسائل تا چه زمانی به کمک رسانی ادامه خواهند داد. مردم باید شروع به حمایت از توقف کمک کنند و به جای آن بر ظرفیت سازی تمرکز کنند و به ضرب المثلی در مورد آموزش ماهیگیری به جای دادن ماهی توجه کنند. بحث این است که کمک‌ها باید بیشتر بر توسعه خودکفایی و پیشرفت در آفریقا متمرکز شود تا حمایت نامحدود از رهبران نالایق. من معتقدم که کمک‌ها باید به جای حمایت از دولت‌های درهم شکسته، مردم محلی را توانمند کند.

منبع: فرارو

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »