... امروز: دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
علم و تکنولوژي ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 4:30 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

اولین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای کشور در اصفهان

کریمی ثابت: 16 میزگرد فنی یا پنل‌های تخصصی که بتواند تمام ابعاد دستاوردهای هسته‌ای یا فناوری هسته‌ایی را پوشش بدهد، تدارک دیده شده است. در حدود 100 سخنران از مقالات انتخاب شده که بیش از 80 سخنران علمی داریم.

سیاست شرق _ رئیس انجمن هسته‌ای کشور با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای به صورت بین‌المللی در کشور از ۱۷ اردیبهشت گفت: این کنفرانس بستر مناسبی برای دانشجویان و اساتید است که از صنعت ما و از آخرین دستاوردهای همدیگر آگاهی پیدا کنند.

به نقل از تسنیم، نشست خبری اولین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای ۲۰۲۴ در اصفهان با حضور اهالی رسانه و جواد کریمی ثابت؛ رئیس انجمن هسته‌ای کشور و قاسم بی‌نیاز؛ مدیر‌کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی انرژی‌ اتمی در هتل‌ عباسی اصفهان برگزار شد.

رئیس انجمن هسته‌ای کشور در این نشست با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص اشتراکات فناوری با کشورهای هم‌سوی این سازمان گفت: این یکی از موضوعات بسیار مهمی بود که در انجمن هسته‌ایی و سازمان انرژی اتمی کشور هدف‌گذاری شد و از سوی دیگر هم جامعه هسته‌ایی ما در این ۵۰ سال به بلوغ خیلی خوبی رسیده است. انجمن هسته‌ایی بعد از ۲۹ دوره که کنفرانس ملی برگزار کرده بود، فضا، محتوا، امکانات و ظرفیت را مناسب دید که اولین کنفراس بین المللی علوم و فنون را در اصفهان برگزار کند‌.

جواد کریمی‌ثابت در خصوص استقبال از این کنفرانس بین‌المللی افزود: استقبالی که از داخل و خارج از کشور برای مشارکت در این کنفرانس شده بود، بسیار فراتر از انتظار برگزارکنندگان این کنفرانس بود. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ مقاله برای کنفرانس ارسال شده است که با کیفیت بسیار بالایی ارائه شده‌اند. هم‌چنین بیش از ۵۰ دانشگاه کشور در فرایند داوری مقالات مشارکت داشتند و ۴۲۰ مقاله به صورت مقالات قابل ارائه در کنفرانس پذیرفته شده‌ است.

رئیس انجمن هسته‌ای کشور تصریح کرد: ۱۶ میزگرد فنی یا پنل‌های تخصصی که بتواند تمام ابعاد دستاوردهای هسته‌ای یا فناوری هسته‌ایی را پوشش بدهد، تدارک دیده شده است. در حدود ۱۰۰ سخنران از مقالات انتخاب شده که بیش از ۸۰ سخنران علمی داریم.

وی تاکید کرد: این کنفرانس بستری شده است برای حضور دانشجویان و اساتید از صنعت هسته‌ای کشور که تعداد زیادی با ما همکاری داشتند.

کریمی ثابت در خصوص جزئیات برگزاری این کنفرانس در اصفهان نیز گفت: کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ایی۲۰۲۴ برای اولین بار در کشور و به مدت ۳ روز، از ۱۷ اردیبهشت برگزار خواهد شد. مراسم افتتاحیه با حضور گروسی؛ رییس آژانس بین المللی و اسلامی؛ رییس سازمان انرژی اتمی کشور برگزار خواهد شد، هم‌چنین این کنفرانس بستر مناسبی برای دانشجویان و اساتید است که از صنعت ما و از آخرین دستاوردهای همدیگر آگاهی پیدا کنند و در واقعیت یکی از فلسفه‌های برگزاری این کنفرانس نیز همین موضوع است‌.

رئیس انجمن هسته‌ای کشور با اشاره به ساختارهای این کنفرانس افزود: در چهار بخش، محتوای ۱۳ گانه داریم که همه این موارد را عرضه می‌کنیم؛ یکی از این بخش‌ها ارائه سخنرانی‌های علمی است که در این بخش ۱۰۰ سخنرانی داریم که از این ۱۰۰ سخنرانی تعداد بسیار زیادی پژوهشگران و سخنرانان خارجی هستند. بخش دوم میزگردهای تخصصی است که بسیار خوب هستند که در این میزگردها بیش از ۸۰ سخنران علمی داریم که با مشارکت پژوهشگران خارجی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه موضوعات در کنفرانس متفاوت است اما تغییرات اقلیمی از سرفصل‌های اصلی این کنفرانس خواهد بود، تاکید کرد: برای این سه روز در ۴ سالن برنامه گذاشتیم، یعنی تقریبا می‌توان گفت این موضوع برای مجموعه‌ هسته‌ای کشور از نظر محتوا بی‌سابقه است و صادقانه بگویم این اتفاق نشانی از بلوغ فناوری هسته‌ای هم در صنعت ما و هم در دانشگاه ماست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »