... امروز: سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳
اجتماعی ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - 8:10 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

تظاهرات هزاران نفر در مایورکای اسپانیا علیه گردشگری انبوه!

شرکت کنندگان از تمامی بخش‌های این جزیره برای تظاهرات به شهر پالما، مرکز جزیره رفته بودند. یک شعار دیگر آنها این بود که "مایورکا فروشی نیست".

سیاست شرق _ هزاران نفر در مرکز پالما، پایتخت جزیره مایورکا، به خیابان‌ها رفتند و علیه توریسم انبوه در این جزیره اعتراض کردند. پلیس تعداد شرکت کنندگان را ۱۰ هزار نفر تخمین زده است.

به نقل از ایندیپندنت، شرکت کنندگان از تمامی بخش‌های این جزیره برای تظاهرات به شهر پالما، مرکز جزیره رفته بودند. یک شعار آنها این بود که “مایورکا فروشی نیست”، “ما می‌گوییم: دیگر بس است”.
فراخوان این تظاهرات را سازمان Banc de Temps de Sencelles داده بود که آمار فزاینده بازدیدکنندگان و گردشگران این جزیره را که در خانه‌های ییلاقی اقامت می‌کنند مسئول کمبود مسکن و “تخریب این جزیره اسپانیایی دریای مدیترانه” می‌داند.

این راهپیمایی پس از آن برگزار شد که پنج شنبه شب گذشته (۲۳ مه) در جریان فروریختن رستورانی در پلایا دپالما که پر از مشتری بود، چهار نفر کشته شدند. ساکنان پلایا دپالما معتقدند که این منطقه مناسب توریسم انبوه نیست.
برای اقتصاد این جزیره اما توریسم نقشی حیاتی دارد و ۴۵ درصد از اقتصاد مایورکا را تامین می‌کند. در این میان اما کمتر کسی است که ضرورت محدود کردن گردشگران و بازدیدکنندگان را زیر سوال ببرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »