... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
اقتصادی ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 12:55 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه
کپی شد!
0
در جلسه ستاد تنظیم بازار عنوان شد:؛

رییس جمهور: هدف اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها، برقراری عدالت اقتصادی در کشور است

رییسی: تمام رسالت و هدف اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، برقراری عدالت اقتصادی در کشور بوده است .

سیاست شرق _ سید ابراهیم رییسی رئیس جمهور، با اشاره به اینکه تمام رسالت و هدف اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، برقراری عدالت اقتصادی در کشور است، گفت: وزارت رفاه با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه با شاخص‌های دقیق، استحقاق افراد را احراز کنند و مراقب باشند در حق کسی اجحاف نشود.

به نقل از ایرنا، رییس جمهور روز جمعه در جلسه ستاد تنظیم بازار پس از استماع گزارش دستگاه های مختلف، نقش مردم را در همراهی با این طرح ملی ستودنی توصیف و از همراهی آنها با نظام و بی توجهی به خواسته های معاندین و دشمنان انقلاب قدردانی کرد.

وی رسیدگی عادلانه و ضابطه مند برای رسیدگی به معترضان به عدم دریافت یارانه را یکی از مهمترین مسائل دستگاه های ذیربط خواند و به مسئولان مربوطه دستور داد هر چه سریعتر، جاماندگانی که استحقاق واقعی دریافت یارانه را دارند شناسایی و یارانه جبرانی برای آنها واریز شود.

آقای رئیسی با تاکید بر ضرورت وجود شاخص‌های عادلانه در تعیین دهک های دریافت یارانه ها، گفت: تمام رسالت و هدف اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، برقراری عدالت اقتصادی در کشور بوده است لذا باید وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی با همکاری سایر دستگاه های مربوطه با شاخص‌های دقیق، استحقاق افراد را احراز نمایند و مراقب باشند در حق کسی اجحاف نشود.

وی همچنین از دستگاههای ذیربط خواست تا در کوتاهترین زمان ممکن، به شکایات مردمی در خصوص حذف از لیست یارانه ها و یا تعیین دهک ها، رسیدگی و اعلام نظر کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به کفایت حجم ذخایر کالاهای اساسی در کشور دستور داد نسبت به مدیریت بهینه توزیع در اقصی نقاط کشور اقدامات لازم را به عمل آورده و از هرگونه افزایش قیمت بالاتر از قیمت مصوب جلوگیری شود.

آقای رئیسی خاطر نشان کرد: وزرای دولت و همچنین رسانه ها باید ابعاد مختلف اجرای این طرح که به برقراری عدالت در توزیع یارانه ها و از بین بردن و ریشه کن کردن فقر مطلق در کشور منجر می شود به خوبی برای مردم تبیین کنند.

وی از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا با رصد و پایش دقیق بازار کشور به رفع برخی مشکلات موجود در راستای رفع کمبودها و نیازهای توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم به ویژه ۴ قلم کالای اساسی روغن، لبنیات، مرغ و تخم مرغ بپردازد.

در این جلسه که با حضور رییس دفتر رییس جمهور، وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، رفاه، کار و تامین اجتماعی، دادگستری، بهداشت، صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، اقتصاد، سخنگوی دولت و روسای سازمان برنامه و بودجه و صدا و سیما و بانک مرکزی برگزار شد، معاون اول رئیس جمهور گزارشی از جلسات مستمر ستاد تنظیم بازار در دو روز گذشته ارائه داد و از تلاش های شبانه روزی همه اعضا برای اجرای دقیق این طرح بزرگ ملی قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه وزارت صمت گزارشی از بازرسی های انجام شده توسط این وزارتخانه ارائه کرد. همچنین اعضای ستاد تنظیم بازار تصریح کردند که هیچ صنف و اتحادیه ای بدون اعلام قیمت و نظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و تایید ستاد تنظیم بازار اجازه افزایش قیمت کالاهای مرتبط با ۴ قلم کالای اساسی که یارانه های آنها حذف شده است و همچنین سایر اقلام مورد نیاز مردم را ندارد.

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی هم گزارشی از توزیع مرغ و روغن مورد نیاز فروشگاه های کشور ارائه و تاکید کرد: ازدحام مشاهده شده در برخی فروشگاه ها در روز گذشته برای خرید روغن به دلیل توزیع این کالا با نرخ قدیم در فروشگاه ها بوده است که از امروز (جمعه)فروشگاه های سراسر کشور روغن را با قیمت جدید عرضه خواهند کرد.

حجت الله عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به همکاری وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات برای ارسال پیامک به کسانی که یارانه دریافت نکرده اند، گفت: سامانه تلفنی این وزارتخانه آمادگی بررسی و رسیدگی به شکایات مردم را در روزهای گذشته داشته است و پس از ثبت شکایات مردم در سامانه ها و تعیین شاخص های دریافت یارانه، افراد جدید برای دریافت یارانه جبرانی به سازمان هدفمندی یارانه ها معرفی می شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »