... امروز: دوشنبه - ۰۷ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - 0:06 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

اسلامی: همکاری ما با آژانس همچنان ادامه دارد

اسلامی: اگر حُسن نیت وجود داشته باشد طبق مفاد برجام عمل می‌کنیم.

سیاست شرق _ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه دوربین‌های خاموش‌شده در سایت هسته‌ای مربوط به تعهدات برجام بود، گفت: همکاری با آژانس همچنان ادامه دارد.

به نقل از تسنیم، محمد اسلامی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فلسفه وجودی برجام اظهار کرد: غرب در طول سال‌های گذشته اتهامات مختلفی را به ایران نسبت داده است.

وی با بیان اینکه در دو دهه گذشته گفت‌وگوهای زیادی صورت گرفته است، افزود: با بحث‌ها و گفت‌وگوهای صورت گرفته توافق در قالب برجام به نتیجه رسید و در برجام مقرر شد تا اتهامات وارده به ایران به اتمام برسد و در ازای اجرای مفاد برجام مقرر شد تحریم‌ها لغو شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن اشاره به محدودیت‌های مختلف آژانس نسبت به فعالیت هسته‌ای ایران ابراز داشت: نظارت‌های مختلفی نیز از سوی آژانس در زمینه اقدامات هسته‌ای اعمال شد تا این اتهامات برای همیشه برداشته شود در حالی که طرف‌های مقابل به تعهدات خود پایبند نبودند.

وی ضمن اشاره به مذاکرات اخیر صورت گرفته برای بازگشت به برجام گفت: متاسفانه اتهامات گذشته با مدارک ادعایی اسرائیل در حال حاضر مجدد مطرح شده و از این رو دلیلی ندارد وقتی در برجام سند دو جانبه داریم هر دو طرف باید به صورت دو جانبه به تعهدات پایبند باشند و از آنجا که طرف مقابل به تعهدات پایبند نبود، دوربین‌ها و وسایل اضافه‌تر که برای برجام نصب شده بود، خاموش و جمع‌آوری شد.

اسلامی با بیان اینکه همکاری ما با آژانس همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: اگر حُسن نیت وجود داشته باشد طبق مفاد برجام عمل می‌کنیم و عملیات روانی و تبلیغات همانطور که در گذشته نتیجه‌بخش نبوده امروز نیز نخواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »