... امروز: چهارشنبه - ۰۲ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - 11:35 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
0

واکنش الکاظمی به ورود هوداران صدر به پارلمان

الکاظمی: همگان باید از تنش‌آفرینی و متشنج کردن فضای سیاسی در عراق بپرهیزند.

سیاست شرق _ نخست‌وزیر عراق بحران کنونی کشورش را سیاسی خواند و گفت که این بحران باید از راه سیاسی و امتیازدهی گروه‌های مختلف به یکدیگر حل شود.

به نقل از ایسنا ، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز شنبه در سخنانی در واکنش به تحولات این کشور و ورود مجدد صدری‌ها به منطقه سبز بغداد و صحن پارلمان اظهار داشت که این بحران سیاسی است و باید از راه سیاسی و امتیازدهی گروه‌های مختلف به یکدیگر حل شود.

الکاظمی خواستار گفت‌وگوی فوری گروه‌ها و احزاب سیاسی با یکدیگر به دور از زبان خیانت و اتهام‌کنی شد و تصریح کرد: اگر آتش فتنه برافروخته شود، همه را می‌سوزاند که در این صورت، همه بازنده خواهیم بود.نخست وزیر عراق تأکید کرد که دولت این مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت و بدون تردید برای عراق هر کاری انجام خواهد داد.

الکاظمی افزود: همگان باید از تنش‌آفرینی و متشنج کردن فضای سیاسی در عراق بپرهیزند. طی دو سال گذشته برای خنثی‌سازی توطئه‌های سیاسی تلاش کردیم. راه‌حل در عراق با کاستن از توقع‌های سیاسی امکان‌پذیر است.

وی در ادامه با بیان اینکه در وضعیت بسیار حساسی هستیم و تنها راه برون‌رفت، گفتگو و تفاهم است، تصریح کرد: همگان را به خویشتنداری و صبر و عقلانیت و عدم درگیری با نیروهای امنیتی و احترام به نهادهای دولتی دعوت می‌کنم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »