... امروز: یکشنبه - ۰۶ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 0:28 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

آغاز فعالیت سفیر جدید کویت در تهران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ۳۰ تیر ماه در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرده بود که کویت سفیر خودش را معرفی کرده است.

سیاست شرق _ «بدر عبدالله المنیخ» سفیر جدید دولت کویت، روز شنبه ۲۲ مرداد ماه و در آغاز ماموریتش در تهران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ۳۰ تیر ماه در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرده بود که کویت سفیر خودش را معرفی کرده و ایران هم موافقت کرده و ظرف روزهای آینده سفیر جدید کویت وارد تهران می‌شود.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه سوم مرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره سفر امیرعبداللهیان به کویت و تعیین سفرای کویت و امارات در تهران بیان کرد: پاسخ رسمی ندارم که تاریخ رسمی برای سفر وزیر خارجه به کویت تعیین شده باشد. در خصوص روابط با کویت عموما روابط مثبت است و سفیر این کشور تعیین و معرفی شده و موافقت صورت گرفته و در آینده نزدیک شاهد حضور سفیر کویت خواهیم بود. در خصوص امارات فضای مناسبات مثبت است و در مجموع شاهد یک فضای رو به جلو و مثبتی در مناسبات ایران با کشورهای دوست و برادر در منطقه هستیم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین چهارم مرداد ماه از گفت‌وگوی تلفنی با همتایان کویتی، عمانی، اماراتی و قطری خبر داد و در توئیتی در این زمینه نوشت: رایزنی در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و بررسی راهکارهای توسعه روابط از الزامات سیاست همسایگی است. ما به همکاری‌های فیمابین با همسایگان شتاب خواهیم داد. بیگانگان نمی‌توانند مانع از روند همکاری‌ منطقه‌ای شوند.

به گزارش سیاست شرق، در سال ۱۳۹۴ و بعد حمله عده‌ای به سفارت عربستان سعودی در تهران و کنسولگری  این کشور در مشهد، کویت مانند تعدادی دیگر از کشورهای عربی در اعتراض به این  اتفاق و در راستای حمایت از عربستان اقدام به کاهش سطح روابط سیاسی خود با تهران نمود و اکنون بعد از ۷ سال کویت تصمیم گرفته که سطح روابط خود به تهران به سطح سفیر ارتقا دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »