... امروز: پنجشنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳
سیاسی ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ - 2:22 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه
کپی شد!
0

سفر مشاور امنیت داخلی اسراییل به آمریکا/ تلاش تلاویو در واشنگتن علیه برجام

ایال حولاتا، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با جیک سالیوان، همتای آمریکایی خود گفت وگوهایی درخصوص خواسته های تل آویو داشته است.

سیاست شرق _ یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد که با توجه به پیشرفت مذاکرات هسته‌ای با ایران، دیدار وزیر خارجه آمریکا با مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی لغو شده است.

پایگاه خبری عبری روتر اعلام کرد که با توجه به پیشرفت مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام، دیدار ایال حولاتا، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا لغو شد.

در این گزارش آمده است که لغو دیدار وزیر خارجه آمریکا با حولاتا و برگزاری آن در سطح معاون وزیر درحالی است که تل آویو تلاش گسترده ای در راستای قانع کردن آمریکا برای عدم امضای توافق با ایران کرده است.

بر اساس این گزارش،پیش از این شبکه صهیونیستی کان اعلام کرد که مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی از فشارهایی که تل آویو به دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا آورد تا از برجام خارج شود، پشیمان هستند.

این شبکه اعلام کرد که پشیمانی مقامات صهیونیستی به این دلیل است که ایران و قدرت های بزرگ جهان بار دیگر به سوی همان توافق درحال حرکت هستند اما این درحالی است که تهران پیشرفت گسترده‌ای در برنامه هسته ای خود به ویژه در زمینه غنی سازی اورانیوم محقق کرد و اگر واشنگتن از توافق خارج نمی شد این اتفاق رخ نمی داد.

در این گزارش آمده است که تل آویو فشارهای خود علیه دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را افزایش داده است تا خواسته های آن‌ها در هرگونه توافق با ایران در نظر گرفته شود.

بر اساس این گزارش، ایال حولاتا، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با جیک سالیوان، همتای آمریکایی خود گفت وگوهایی درخصوص خواسته های تل آویو داشته است.

از سوی دیگر، روزنامه هاآرتص نیز در گزارشی با اشاره به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در مذاکرات وین برای دستیابی به یک توافق بر سر احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اعلام کرده بود که اسرائیل مشاور امنیت داخلی خود را طی یک ماموریت فوری به واشنگتن می فرستد تا به دولت آمریکا درخصوص آن چه ضعف‌های آشکار در پیش‌نویس نهایی اتحادیه اروپا می‌داند، هشدار دهد.

این روزنامه افزود: اسرائیل این سند را با دقت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده است، درحالی‌که کاخ سفید، شورای امنیت ملی (آمریکا)، وزارت امورخارجه آمریکا و سازمان سیا یا این سند را نخوانده‌اند یا آن را نفهمیده‌اند.

هاآرتص در ادامه با ادعای اینکه “نگرانی‌های اسرائیل موجه و واقعی هستند” نوشت: اما ما از دورانی که گلایه‌های اسرائیل مورد توجه ایالات متحده قرار می‌گرفت، عبور کرده‌ایم. اسرائیل زمانی وارد استادیوم شده است که جمعیت، ورزشگاه را ترک کرده‌اند، چراغ‌ها خاموش و دوربین‌ها جمع شده‌اند. در حقیقت اسرائیل در حال ارائه توضیحات خود به کارکنان سالن غذاخوری و ماموران نظافتچی است و هیچ اثری روی اینکه توافق حاصل خواهد شد یا نه، ندارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »